Іван Тимочко вважає, що завдяки такій ініціативі можна залучити велику кількість молоді на військову службу / колаж УНІАН, скриншот, фото 78 ОДШП

Інтерес серед молоді до ініціативи "Контракт 18-24" зросте, як тільки перші рекрути цієї програми продемонструють перші практичні результати і створять "хайпову" субкультуру про те, що служити у війську класно. Таку думку висловив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі телеканалу "Новини.LIVE".

Зокрема, у нього запитали, яким чином обирають громадян віком 18-24 для підписання контракту, і чому багато людей цієї вікової категорії залишаються поза межами ініціативи "Контракт 18-24".

Як сказав Тимочко, з самого початку, коли питання контрактів для цієї вікової категорії громадян почало дискутуватися у суспільстві, то акцент робився на короткострокову перспективу.

За його словами, йшлося про те, чи не буде внутрішніх конфліктів в армії через те, що відповідний контракт підписуватиметься лише на рік, коли одночасно у війську вже багато років безтерміново служать ті, хто долучися до Збройних сил знано раніше. Також йшлося про те, чи не будуть ці річні контракти способом заробітчанства і ухилення від реальної служби.

Водночас, на його переконання, треба дочекатися перших практичних результатів від ініціативи "Контракт 18-24".

"Тому що сучасна молодь перебуває у двох вимірах: у вимірах соцмереж і у вимірах своїх молодіжних субкультур. На даному етапі ті, хто підписали контракт, вони ще не комунікували або не створили субкультуру молоді про те, що служити - це цікаво, класно, хайпово... Друге, ще оці не пройшли цей період служби, хоча б пів року - у середньостроковій перспективі, щоб вони від емоцій перейшли до практичних рішень, до практичних слів, до того, що вони вже показали результат, коли вже про них будуть говорити, про подвиги, втрати, хто втік, а хто залишився... Тобто, коли вони почнуть формувати субкультуру", - сказав Тимочко.

При цьому, на його думку, результат від проєкту "Контракт 18-24" у середньо- і довгостроковій перспективі з'явиться тоді, коли молодь повернеться після річної служби у своє суспільство, до батьків, на навчання та почнуть доносити знання про службу своїм одноліткам.

Зокрема, він вважає, що ця молодь після річного контракту буде виступати фахівцями і інструкторами для навчання однолітків базовій військовій підготовці. Це має створити можливість залучати велику кількість молоді на військову службу.

"Контракти 18-24" - що відомо

Як повідомляв УНІАН, нещодавно заступник керівника Офісу президента Павло Паліса розповів, що заявок на долучення до програми "Контракт 18-24" було отримано значно більше, аніж у підсумку підписано самих контрактів. Зокрема, контракт було підписано близько із 500 рекрутами. Водночас, ще 1500 осіб - на етапі підписання контракту. 

Водночас, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що вдвічі збільшено перелік військових посад для добровольців за проєктом "Контракт 18-24" - з 9 до 18 найменувань.

Вас також можуть зацікавити новини: