Кандидатка в генпрокурори має сумнівні статки і згадується у кримінальній справі про хабар / Фото УНІАН

Мова йде про заступницю генпрокурора Вікторію Літвінову, яку в січні 2023 року призначив екс-генпрокурор Андрій Костін. За словами джерел в ОГП, Літвінова має високі шанси бути призначеною на вакантну посаду генерального прокурора. Про це, зокрема, йдеться у матеріалі "Апостроф". 

Журналісти встановили, що за 15 років роботи в органах прокуратури Вікторія Літвінова фактично стала власницею трьох квартир в столиці, паркомісця поблизу елітного будинку та авто Audi А5 вартістю 750 тис грн.

Згідно декларації за 2023 рік, на восьми рахунках у трьох банках у неї офіційно накопичено $24,7 тис, 7,2 тис євро та 88,3 тис грн. При цьому зазначається, що в Україні протягом тривалого часу у прокурорів були дуже низькі зарплати. Середня зарплата Літвінової за 2023 рік становить 129 тис грн.

Відео дня

Окрім цього в матеріалі "Апостроф" із посиланням на розслідування Центру протидії корупції повідомляється, що Вікторія Літвінова згадується в матеріалах резонансної справи про отримання хабаря співробітниками ОГП.

Зокрема, в липні 2024 року НАБУ і САП викрили та затримали прокурорів Офісу генпрокурора Олега Гунька та Віктора Хомича на ймовірному хабарництві. За версією слідства, вони отримали $170 тисяч за закриття кримінального провадження та зняття арешту з майна.

На аудіозаписі, який потрапив в розпорядження журналістів, Хомич під час зустрічі з Литвиненком сказав: "Гунько вже спілкувався з кимось наверху, все проговорив з керівником відділу Сидорчуком. Ну із заступником генерального. Впродовж місяця все закривається, протягом місяця при цих умовах, що ми сказали. Арешти він познімає".

Під час пояснень слідчим, Гунько детально розповів ієрархію свого напрямку роботи в Офісі Генпрокурора: "Літвінова курує профільний департамент, Михайло Подолян очолює департамент, а Роман Сидорчук - начальник відділу".

На думку журналістів, Вікторії Літвіновій, замість боротьби за крісло генпрокурора, чесніше було би подати у відставку, як це зробив її колишній шеф Костін. Принаймні, це відповідатиме практиці Євросоюзу, де команда завжди уходить у відставку слідом за керівником.