Резолюція Парламентської асамблеї НАТО щодо України є позитивним кроком, оскільки, зокрема, передбачає посилення української сторони ракетами середньої дальності.
Ухвалений ПА документ має рекомендаційний характер, тобто він не є обов'язковим для виконання, розповів очільник Громадської ліги Україна - НАТО Сергій Джердж в коментарі YouTube-каналу "РБК-Україна".
"Парламентська асамблея НАТО - це більше платформа для депутатів країн-членів та партнерів", - зазначив експерт.
За словами співбесідника, думка членів ПА Альянсу може бути важлива з огляду на те, що вже у законодавчих органах своїх країн "вони переконуватимуть колег підтримати позицію про те, що Україну необхідно посилити ракетами середньої дальності".
На думку експерта, не варто очікувати на конкретні та швидкі рішення щодо надання Україні такого озброєння:
"Наскільки я знаю, в резолюції йшлося, що потрібно передати Україні балістичні ракети та ракети середньої дальності від 1 до 2,5 тис. кілометрів. Думаю, йшлося про середню дальність взагалі. Tomahawk, як правило, морського базування, хоча в США може бути якийсь аналог сухопутного базування".
Допомога українцям у центрі уваги - що повідомлялося
26 листопада ПА НАТО ухвалила резолюцію щодо допомоги Україні, в якій, зокрема, йдеться про те, що нашій державі необхідно надати ракети середньої дальності й допомогти стати членом Альянсу. Крім того, у документі зазначається, що треба надати дозвіл Києву дозвіл бити по російських військових цілях.
Нагадаємо, на початку листопада президент Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги над РФ. У першому пункті документа йдеться, що для досягнення мети нашій країні потрібне запрошення на вступ в НАТО.