Лібанова негативно ставиться до мобілізації 18-рчних / колаж УНІАН, фото УНІАН

Рішення щодо мобілізаційного віку мають ухвалювати військові, а не цивільні. Таку думку в інтерв'ю Центру протидії дезінформації висловила Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних наук імені М.В. Птухи НАН України.

"Якщо мене питати, як я до цього ставлюся, то негативно. З одного боку я чудово розумію, що вимоги щодо мобілізації мають формувати військові. Не наша справа визначати, скільки людей має бути на фронті. Але спираючись на данні психологів західних, фізіологічне дозрівання не співпадає з психологічним. І психологи говорять, що психологічна зрілість настає у 25 років. А до 25 це більше дитина, ніж доросла людина", – сказала Лібанова.

Вона також розповіла, чи є в Україні розкол суспільства на тих, хто готовий до примирення з Росією на будь-яких умовах, і тих, хто битиметься до кінця.

Відео дня

"Це проблема наших сьогоднішніх опитувань громадської думки. На соціально чутливі питання люди відповідають не стільки так, як вони думають. Скільки так, як вони думають, що від них очікують. Це не лише українська проблема. Коли ми питаємо людей, чи хочуть вони миру, якби в мене запитали – то так, звісно, що хочу. Коли питають, чи хочу я миру за будь-яких умов – ні, не хочу.  Але ж мені не пояснюють, за яких умов", – додала Лібанова.

Зменшення мобілізаційного віку в Україні: важливі новини

Західні партнери активно тиснуть на Україну щодо необхідності зниження мобілізаційного віку. Так, наприклад, радник Трампа Майк Волц закликав Київ зменшити мобілізаційний вік до 18 років. За його словами, це допомогло б Україні стабілізувати ситуацію на фронті.

За словами заступника командира 3 ОШБр Максима Жоріна, в Україні дійсно варто знижувати мобілізаційний вік. Однак для цього спершу треба створити передумови. Зокрема, молодь повинна мати шанс заключати контракт на визначений термін, а не до кінця воєнного стану.

Вас також можуть зацікавити новини: