
Чотири iPhone 15 pro були вилучені НАБУ у екс-заступника генпрокурора Дмитра Вербицького лише через 5 місяців після відкриття кримінального провадження. Майно в елітному містечку "Коник", про яке робив розслідування проект "Схеми" Радіо Свобода, не згадується у матеріалах судових засідань по справі. Натомість детективи сконцентрувалися на розслідуванні обставин купівля квартири та земельної ділянки у Туреччині вартістю понад 100 тисяч доларів, оформлених на колишню дружину топ-правоохоронця. У справі досі не оголошені підозри.
Про це свідчить відповідь НАБУ на запит "Комерсант Український", а також матеріали судових засідань по справі, які проаналізувало видання.
"Детективи Національного бюро здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №5202400000000231 від 13.05.2024 за фактом можливого незаконного збагачення згаданої у зверненні особи за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 КК України. Станом на момент надходження звернення тривають активні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на досягнення цілей кримінального провадження, проводяться експертизи. Жодній особі про підозру не повідомляли", - зазначається у відповіді за підписом начальника відділу по роботі зі ЗМІ НАБУ Маргарити Живаги.

За вказаним НАБУ номером справи у судовому реєстрі є доступними шість ухвал, перша з яких датована 19 вересня 2024. В ухвалі йдеться про арешт та вилучення під час обшуку чотирьох мобільних телефонів Apple iPhone 15 Pro Max, а також флеш-карти. Звертає на себе увагу той факт, що арешт відбувся лише через 5 місяців після відкриття кримінального провадження, а також – що арешт накладений лише на носії інформації. Натомість на нерухоме майно, яке фігурує у розслідуванні НАБУ, відповідних обмежувальних заходів не накладалося, незважаючи на те, що, як зазначали ЗМІ, один із двох котеджів у містечку "Коник", який належав цивільній дружині Вербицького Христині Ільницькій, було переписано на третю особу вже після відкриття кримінального провадження.
Також в усіх шістьох ухвалах, доступних у судовому реєстрі, взагалі не згадується нерухоме майно у містечку "Коник", яке було головним предметом розслідування "Схем", після чого була відкрита справа НАБУ та проведено моніторинг НАЗК.
Натомість НАБУ досліджує законність придбання родиною Вербицького квартири у Туреччині, яка була оформлена на його колишню дружину у 2022 році. Сторона захисту, як випливає з матеріалів судового засідання, наполягає на тому, що гроші на купівлю елітної нерухомості колишній дружині дала теща, яка вела підприємницьку діяльність, а також розпоряджалася грошима, які заробив її чоловік (тесть Вербицького) під час роботи капітаном на іноземних суднах. При цьому у декларації відображена тільки незначна частина коштів, як подарунок тестя дружині.
Нагадаємо, що 7 травня 2024 року проект "Схеми" Радіо Свобода виявив у Вербицького та його близьких коштовну нерухомість та інші активи, куплені за заниженими цінами. За результатами розслідування НАБУ відкрило проти правоохоронця справу про незаконне збагачення. У липні в результаті моніторингу НАЗК у Вербицького було виявлено 29 млн грн необґрунтованих активів.