![В Україні студенти зобов'язані буут пройти БЗВП / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, 199 навчальний центр В Україні студенти зобов'язані буут пройти БЗВП / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, 199 навчальний центр](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739100525-4297.jpg?r=48406)
Базову загальновійськову підготовку (БЗВП) студентам вищих навчальних закладів викладатимуть люди з бойовим досвідом - ветерани та військовослужбовці, які відповідають вимогам за освітою, фізичною підготовкою та знанням української мови. Хлопців, які відмовляться проходити практичну частину підготовки або ж не складуть підсумковий іспит, можуть відраховувати з вишів. Про це розповіла речниця Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Тетяна Камеристова в ефірі Українське радіо.Рівне.
Нагадаємо, БЗВП у вишах України розпочнеться з 1 вересня 2025 року. Програма складатиметься з теоретичної та практичної частин.
"Це буде навчання, де будуть залучені навчальні центри, тобто тренування будуть на полігонах, у будь-якому разі людина повинна буде пройти. Безумовно, теорію проходитимуть як чоловіки, так і жінки, практику проходитимуть уже, власне, за бажанням. Тому що в законі прописано, що жінка буде проходити практичну підготовку за бажанням", - зазначила Камеристова.
За її словами, у вишах викладатимуть тактику, домедичну допомогу, основи військової дисципліни, психологічну підготовку, міжнародне гуманітарне право:
"Основний акцент буде на практичному курсі, тому що одна справа знати, інша справа - вміти застосовувати це все на практиці. Ми готуємо майбутніх воїнів, тобто тих людей, які за необхідності поповнять лави Збройних сил".
Вона уточнила, що на теоретичні заняття виділять 90 академічних годин, а на практичні - 210. При цьому студенти бакалаврату з повною загальною середньою освітою проходитимуть БЗВП з другого року навчання, студенти інших освітніх рівнів - з першого року навчання, тобто з 1 вересня 2025 року. Також перед початком практичної частини студенти мають пройти медичний огляд.
Камеристова нагадала, що відмова від проходження практичної частини БЗВП або ж не складання іспиту може стати підставою для відрахування з вишу для хлопців.
Після завершення підготовки, студенти складуть присягу, отримають сертифікат і військово-облікову спеціальність, додала речниця.
БЗВП для студентів в Україні - що повідомлялося
Нагадаємо, заступник міністра оборони Сергій Мельник заявив, що в Україні студентів, які не складуть іспит із БЗВП або відмовляться від складання присяги, відраховуватимуть із вишів:
"Хочу наголосити, що вона (БЗВП - УНІАН) є обов'язковою абсолютно для всіх. І якщо студенти з якихось принципів не можуть скласти іспит або склали його на "незадовільно", якщо вони відмовляються скласти військову присягу - вони не зможуть у майбутньому продовжувати навчання у вищих навчальних закладах".