Черв'як не лише прожив після 46 тисяч років замороження, а й дав потомство, кажуть науковці / колаж УНІАН, фото pixabay, PLOS Genetics

Черв'як, який був заморожений протягом 46 тисяч років, вижив та продовжив жити далі. Про це свідчить нове відкриття вчених Інституту зоології Кельнського університету, пише earth.com.

За словами науковців, черв'як належить до роду, який відомий своєю здатністю входити в криптобіоз, тобто біологічну стратегію, коли життя наче зупиняється в холодних умовах. 

"У цьому стані не відбувається жодної метаболічної активності, і організми можуть витримувати суворі умови навколишнього середовища, які зазвичай були б смертельними. Біологи задокументували криптобіоз і в інших істот, таких як тардигради та деякі соляні креветки. Тварини зупиняють свої звичайні функції організму, поки не зможуть повернутися в середовище, яке може підтримувати ріст і розмноження", - підкреслюють у матеріалі.

Відео дня

Вчені провели радіовуглецевий аналіз істоти, який показав, що зразку десятки тисяч років. Завдяки цьому можна зробити висновок, що більшу частину свого існування черв'як провів у підвішеному стані під замерзлими відкладеннями.

Також відомо, що його було знайдено на глибині близько 37 метрів. Завдяки такому положенню він був захищеним у сильному холоді та зміг "воскреснути" в сучасних лабораторіях, де він відновив нормальну активність та навіть дав потомство. 

Дослідники кажуть, що нематоди цього різновиду здебільшого живуть лише один-два місяці. Черв'як зміг пережити цей термін за допомогою криптобіотичних властивостей, які ще досліджуються. 

"Ніхто не думав, що цей процес може тривати тисячоліття, 40 000 років або навіть довше. Це просто дивовижно, що життя може початися знову через такий довгий час, у стані між життям і смертю", - зауважив керівник групи дослідників Інституту доктор Філіп Шиффер.

Повідомляється, що оригінальний зразок, який було знайдено, загинув, проте його нащадки залишились живими. Завдяки цьому вчені зможуть з'ясувати, як ці нематоди можуть справлятися з регідратацією, змінами температури та тривалою сплячкою.

Інші наукові дослідження

Раніше вчені з'ясували, що мільярди років тому Земля мала океани зовсім іншого кольору. За їхніми словами, один з природних процесів призвів до того, що відбулося утворення переважно зеленого кольору океані.

Також повідомлялось, що вчені виявили на Землі таємне сховище, де можуть бути нескінченні запаси енергії. Йдеться про запаси природного водню, який є перспективним екологічно чистим паливом.

Вас також можуть зацікавити новини: