Два роки тому, 15 січня 2022 року, відбулося виверження підводного вулкана Хунга-Тонга, яке змінило атмосферу Землі на багато років. В історії ця вулканічна подія значиться однією з найбільших, хоча вчені й не мали жодних припущень стосовно причин події.
Наразі стало відомо, що команда сейсмологів під керівництвом студентів з Австралійського національного університету (ANU) нарешті розкрила причину цього вулканічного виверження. Вони вивчили сейсмічні дані, щоб зрозуміти причину виверження. Співавтор дослідження та аспірант ANU Цзіньінь Ху заявив:
"Наші висновки підтверджують, що стався вибух, можливо, через стиснуту газом породу, який вивільнив енергію, еквівалентну п'ятьом найбільшим підземним ядерним вибухам, проведеним Північною Кореєю в 2017 році".
Експерт додав, що здебільшого раніше вважалося, що підводні виверження відбуваються після взаємодії гарячої магми з холодною морською водою. Однак їхня модель припускає, що подія сталася внаслідок того, що стиснута газом порода опинилася в пастці під мілководдям, "як переварена скороварка".
Інші дивовижні факти про нашу планету
Раніше УНІАН повідомляв, що озоновий шар "загоюється", незважаючи на виверження вулкана. Він може відновитися до рівня 1980-го року лише до 2066 року над Антарктикою.
Крім того, рух тектонічних плит і континентів змінює Землю до невпізнання.