Виверження вулкана Хунга-Тонга сталося не зі звичайної причини / скріншот

Два роки тому, 15 січня 2022 року, відбулося виверження підводного вулкана Хунга-Тонга, яке змінило атмосферу Землі на багато років. В історії ця вулканічна подія значиться однією з найбільших, хоча вчені й не мали жодних припущень стосовно причин події.

Наразі стало відомо, що команда сейсмологів під керівництвом студентів з Австралійського національного університету (ANU) нарешті розкрила причину цього вулканічного виверження. Вони вивчили сейсмічні дані, щоб зрозуміти причину виверження. Співавтор дослідження та аспірант ANU Цзіньінь Ху заявив:

"Наші висновки підтверджують, що стався вибух, можливо, через стиснуту газом породу, який вивільнив енергію, еквівалентну п'ятьом найбільшим підземним ядерним вибухам, проведеним Північною Кореєю в 2017 році".

Експерт додав, що здебільшого раніше вважалося, що підводні виверження відбуваються після взаємодії гарячої магми з холодною морською водою. Однак їхня модель припускає, що подія сталася внаслідок того, що стиснута газом порода опинилася в пастці під мілководдям, "як переварена скороварка".

Відео дня

Інші дивовижні факти про нашу планету

Раніше УНІАН повідомляв, що озоновий шар "загоюється", незважаючи на виверження вулкана. Він може відновитися до рівня 1980-го року лише до 2066 року над Антарктикою.

Крім того, рух тектонічних плит і континентів змінює Землю до невпізнання.

Вас також можуть зацікавити новини: