
Для отримання більшої кількості металу потрібне збільшення видобутку корисних копалин. Якщо видобувати їх на суші, то це може поставити під загрозу райони з неймовірним біорізноманіттям і деревами. Тому роботи, зокрема, проводяться на дні Тихого океану, пише IFLScience.
Науковці з Національного океанографічного центру та Музею природничої історії в Лондоні вивчили ділянку Кларіон-Кліппертон, на якій 1979 року проводили експеримент із видобутку корисних копалин. У своєму дослідженні вони розповіли, які зміни відбулися на морському дні через 44 роки.
"Найдивовижніше спостереження полягає в тому, що сліди, залишені гірничою машиною 44 роки тому, мають майже такий самий вигляд, як якби їх було зроблено вчора", - сказав у розмові з журналістами автор дослідження доктор Адріан Гловер.
Вчений додав, що тваринний світ уже почав заселяти ділянки, на яких проводилися роботи. Дослідники виявили явні свідчення довгострокових змін у відкладеннях.
У виданні поділилися, що 8-метрову ділянку морського дна було очищено від конкрецій. По обидва боки від неї залишилися борозни, якими чотири десятиліття тому проїхала машина.
У дослідженні зазначається, що було виявлено ознаки біологічного відновлення в регіоні, де проводився видобуток корисних копалин. На поверхні осадових порід знову мешкало безліч дрібних і рухомих тварин, включно з амебоподібною ксенофіофорою.
Проте наслідки виявилися більш відчутними для великих тварин, які живуть, прикріплюючись до морського дна, заявили вчені. Вони, як і раніше, дуже рідкісні і не подають ознак відновлення.
Крім того, вчені побоювалися, що шлейфи осадових порід могли мати широкомасштабний вплив на тварин, що мешкають на морському дні. Проте дослідження виявило обмежений довгостроковий вплив без негативного впливу на чисельність тварин.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені спробували розгадати процес старіння, вивчаючи планарій - тварин, які вважаються безсмертними. Дослідження свідчать, що у черв'яків, у яких відросла нова голова, також покращилася фертильність і відновилася фізіологічна продуктивність.
Крім того, вчені з'ясували, що одна подія у 2022 році різко сповільнила глобальне потепління. Хоча останнім часом планета нагрівається швидше, ніж зазвичай, темпи потепління могли б бути ще вищими.