Для дослідження Титану буде запущено ядерний апарат Dragonfly / колаж УНІАН, фото NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben, Вікіпедія

Новаторська місія NASA Dragonfly подолала головну перешкоду, завдяки чому вдалося запланувати запуск до величезного супутника Сатурна Титана у 2028 році. Ядерний апарат Dragonfly, розміром з автомобіль, який призначений для дослідження потенціалу Титану як місця для життя, пройшов перевірку проєкту. Про це йдеться у заяві NASA, передає Space.com.

"Проходження цього етапу означає, що всі плани проєктування, виготовлення, інтеграції та випробувань Dragonfly затверджені, і тепер місія може переключитися на будівництво самого космічного корабля", - зазначили у повідомленні.

У виданні нагадали, що місія Dragonfly вартістю 3,35 мільярда доларів вперше була обрана NASA у 2019 році та розробляється під керівництвом Лабораторії прикладної фізики Джона Гопкінса (APL) в Мериленді. 

Відео дня

"Місія зазнала затримок і перевитрат, але вивчення Титану вважається пріоритетним завданням для вчених через його потенційну можливість бути притулком для інопланетного життя", - підкреслили у Space.com.

Зазначається, що місія має початися не раніше липня 2028 року на ракеті SpaceX Falcon Heavy з Космічного центру NASA ім. Кеннеді у Флориді. Після чого космічний апарат вирушить у майже семирічну подорож через глибокий космос до системи Сатурна, де проведе понад три роки, займаючись вивченням ділянок на холодній та різноманітній поверхні Титана. 

"Оснащений камерами, сенсорами та пробовідбірниками, Dragonfly оцінюватиме придатність Титану для життя, шукатиме пребіотичну хімію, а також потенційні ознаки життя", - додали у матеріалі.

Що відомо про супутник Титан

Титан є найбільшим супутником Сатурна та другим за розміром у Сонячній системі після Ганімеда Юпітера. Він має густу, туманну атмосферу, яка огортає поверхню з дюнами вуглеводнів та озерами метану. За словами вчених, під крижаною корою є підземний океан солоної води, через що збільшуються шанси того, що на Титані може бути життя. 

Однак нещодавно стало відомо, що вчені так і не знайшли воду на найбільшому супутнику Сатурна. За їхніми словами, попри те, що на Титані є річки і моря з рідкого метану, на ньому чомусь відсутні дельти - форми рельєфу, які утворюються, коли гирло річки впадає в іншу водойму.

Вас також можуть зацікавити новини: