Вчені виявили пряму закономірність між кількістю психічних розладів у людей та різноманіттям птахів у цій місцевості. Як пише Independent, проведене дослідження довело складний зв’язок між кризою біорізноманіття і психічним станом людей.
Так, група дослідників проаналізувала дані з онлайн-бази спостережень за птахами в американському штаті Мічиган та порівняла їх зі статистикою госпіталізацій з приводу тривожності та психічних розладів в штаті.
Висновки, опубліковані в журналі Geo: Geography And Environment, показали, що низька різноманітність видів птахів є важливим провісником зростання кількості госпіталізацій через психічні захворювання.
Дослідники наголосили, що наявність зелених насаджень є вкрай важливою запорукою стабільності людської психіки, але тепер стає зрозуміло, що також існують незалежні "значні зв’язки" між психічним здоров’ям і різноманітністю птахів.
"Часто ми розглядаємо природу як кількість зелених насаджень біля будинків або відстань до найближчого парку, але зв’язок між видовим різноманіттям [тваринного світу] та здоров'ям [людей] недостатньо вивчений. Дуже важливо, щоб ми застосували цілісний підхід до нашого психічного здоров’я та природи", – заявила головна авторка дослідження, доцентка Інституту навколишнього середовища та міждисциплінарних наук Карлтонського університету в Канаді Рейчел Бакстон.
Вона підкреслила, що захист природи слід розглядати "не як розкіш, а як необхідність", як частину добробуту.
"Відновлення та збереження різноманітних пташиних спільнот може стати одним зі шляхів покращення психічного здоров’я в містах і враховуватись у проектах відновлення міст і політиці охорони здоров’я", – зазначила дослідниця.
Як раніше писав УНІАН, птахи навчилися робити гнізда з сіток, які люди використовують, щоб відганяти цих таки птахів. Так, в містах часто встановлюють спеціальні шипи на будівлях, щоб перешкоджати гніздування птахів.
Дослідники з двох голландських музеїв помітили, що сороки вирвали з будівлі медустанови близько 50 метрів протипташиних шипів і використали їх, щоб побудувати величезне гніздо з 1500 шипів.