Вчені нарешті створили паливо, яке здатне витримати умови, що необхідні для досягнення Марса / фото pixabay.com

Компанія General Atomics Electromagnetic Systems (GA-EMS) зробила важливе досягнення, яке може змінити майбутнє космічних досліджень. Компанія успішно випробувала ядерне паливо, яке одного дня може скоротити час подорожі на Марс та за його межі, пише Interesting Engineering.

Випробування продемонстрували, що паливо може витримати суворі умови термоядерного реактора. Таким чином воно здатне живити ядерну ракету, яка зможе запустити людину в космос з величезною швидкістю. 

Експерти вважають, що цей метод може доставити космічний корабель на Марс приблизно за місяць, завдяки чому значно скоротяться подорожі порівняно зі звичайними ракетними системами. 

Відео дня

За оцінками NASA, космічні апарати, які використовують вже наявні хімічні ракетні двигуни, зможуть досягти Марса щонайменше за 6-7 місяців, тому аби рухатися швидше, потрібен новий метод руху. 

Для цього найкраще підійде система Nuclear Thermal Propulsion (NTP), яка є типом ядерної ракети. Президент GA-EMS Скотт Форні наголошує, що останні випробування ядерного палива компанії свідчать про те, що їхнє паливо може вижити, не піддаючись ерозії або деградації в термоядерному реакторі, коли воно перебуває при робочих температурах.

"Під час випробувань паливо піддавалося максимальному нагріванню в реакторі протягом 20 хвилин. Це 2 326°C, що приблизно еквівалентно температурі, якої досягне ядерний ракетний двигун під час маневру прискорення. Випробування, проведені в Центрі космічних польотів імені Маршалла NASA в Редстоун Арсеналі, штат Алабама, були визнані успішними", - підкреслили у виданні.

Тому компанія GA-EMS запевняє, що нарешті має перше паливо, яке здатне витримати умови, які необхідні для досягнення Марса за такий короткий проміжок часу. 

"Наскільки нам відомо, ми є першою компанією, яка використала установку для випробування компактних паливних елементів в умовах навколишнього середовища (CFEET) в MSFC NASA для успішного тестування і демонстрації живучості палива після термоциклування в умовах водневих репрезентативних температур і швидкостей. Ми раді продовжити нашу співпрацю з NASA в міру того, як ми вдосконалюємо і тестуємо паливо, щоб воно відповідало вимогам продуктивності для майбутніх архітектур циркулярних і марсіанських місій", - зауважила в заяві для преси д-р Крістіна Бак, віцепрезидент GA-EMS Nuclear Technologies and Materials.

Дослідження Марсу - останні новини

Раніше учені пояснили, чому на Марсі "зникає" сонячний вітер. Відомо, що сонячні вітри - це потоки плазми, що складаються з протонів та електронів, які витікають із корони Сонця. 

Також повідомлялось, що на супутникових знімках Марса виявили гігантські "квасолини". Як виявилось, це замерзлі піщані дюни, які мають напрочуд нерухомий вигляд.

Вас також можуть зацікавити новини: