Тамувати спрагу з пластикових пляшок, схоже, не найкраща ідея / фото ua.depositphotos.com

Побутові речі можуть становити велику небезпеку не лише для навколишнього середовища, але й безпосередньо для вашого здоров'я. Нове дослідження, результати якого оприлюднені на порталі ScienceDirect, показало, що пластикові пляшки для напоїв виявилися значно небезпечнішими, ніж вважалося раніше. 

Дослідники з Лабораторії забруднення навколишнього середовища та здоров’я при Університеті Цзінань (Китай) зосередили свою увагу на проблемі виділення летких органічних сполук (ЛОС) внаслідок прямого впливу сонячного світла на пластикову тару. Вчені проаналізували процес виділення ЛОС з шести типів пластикових пляшок для води, підданих ультрафіолетовому А-випромінюванню та сонячному світлу. 

Результати показали, що всі випробувані пляшки виділяють складну суміш алканів, алкенів, спиртів, альдегідів і кислот із значними варіаціями складу та концентрації ЛОС у пляшках. Зокрема, було виявлено високотоксичні ЛОС, включаючи канцерогени, такі як н-гексадекан, що свідчить про серйозні ризики для здоров’я. За умов тривалого впливу цих ЛОС може існувати зростаючий кумулятивний ризик.

Відео дня

"Наші висновки надають переконливі докази того, що пластикові пляшки під впливом сонячного світла можуть виділяти токсичні сполуки, які становлять ризик для здоров’я. Споживачі повинні знати про ці ризики, особливо в середовищах, де бутильована вода піддається впливу сонячного світла протягом тривалого часу", – наголосили автори дослідження.

Інші новини зі світу науки

Як писав УНІАН, Китай вперше в історії людства доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Капсула з реголітом, скинута на парашуті з зонду "‎Чан'е-6"‎, приземлилася у китайській провінції Внутрішня Монголія.

Також ми розповідали, що штучний інтелект виявився безпечнішим водієм, ніж людина. Безпілотні машини набагато рідше потрапляють в аварії, ніж машини під керуванням живого водія.

Вас також можуть зацікавити новини: