Північна щука Аляски тепер може перетинати солону воду, аби завоювати нові території в південно-центральній частині Аляски. Раніше науковці вважали, що морські бар'єри, такі як затока Кука, не дозволяють їм поширюватися в інших місцях, проте нові дослідження показують, що ця риба використовує естуарії (однорукавне, лійкоподібне гирло річки, що розширюється в напрямку моря або океану - УНІАН) для переміщення між вододілами, пише earth.com.
Таке відкриття є важливим, адже тепер північна щука може повернутися в озера та річки, звідки вона раніше зникла. Зокрема дослідники з Університету в Фербенксі та Департаменту рибальства й дичини Аляски дійшли такого висновку, проаналізувавши отоліти - крихітні вушні камінці щуки.
"Вміст стронцію змінюється залежно від геології та місцезнаходження. Якщо щука переміщується між вододілами, її можна виявити, проаналізувавши вміст стронцію в отолітах", - пояснив професор рибного господарства УАФ і провідний автор дослідження Метью Вуллер.
У виданні нагадали, що північна щука природно мешкає у внутрішніх та західних районах Аляски, де вона жила тисячі років, проте вже у 1950-х роках люди незаконно вивезли її до басейну річки Сусітна, що на півдні центральної Аляски.
"Відтоді ці високоефективні хижаки швидко поширилися, оселившись у понад 150 озерах і річках. Їхня присутність суттєво вплинула на місцеві популяції риби, особливо лосося, на якого вони полюють і яким харчуються", - зазначили у матеріалі.
Багато вчених вважало, що затока Кука є великою ділянкою солоної води, яка не дозволяє рибі переміщатися між річковими системами, проте останнє дослідження показало, що риба може подорожувати через естуарії, де змішуються прісна та солона вода. Тому таке дослідження ставить під сумнів попередні припущення та робить контроль над поширенням цих риб ще складнішим.
"Нещодавно виявлене розуміння того, що риба рухається через лимани, є ще однією причиною того, що північна щука є прикладом того, що робить її грізним інвазивним видом", - зауважив доцент кафедри рибного господарства університету Аляски Пітер Вестлі.
Інші цікавинки про тварин
Раніше повідомлялось, що австралійський дослідник відкрив новий вид павуків. Воронкоподібного павука з Ньюкасла було офіційно названо на честь цього дослідника, а саме Atrax christenseni.
Також вчені з'ясували, що мурахи здатні запам'ятовувати своїх ворогів і довго зберігають образи. Відповідне дослідження було проведено на чорних садових мурахах, які поширені у країнах Європи.