Космічний апарат допоможе вченим краще дослідити Сонце / Колаж УНІАН, фото - wikipedia.org, Unsplash

Космічний зонд NASA Parker Solar Probe підлетить максимально близько до Сонця. Він наблизиться до зірки ближче, ніж будь-який інший об'єкт, відправлений раніше, пише VOA.

Зазначається, що Parker Solar Probe запустили у 2018 році для того, щоб подивитися на Сонце з близької відстані. Відтоді він пролетів прямо через сонячну корону.

Наступним завданням Parker Solar Probe стане зближення із Сонцем, додали у виданні. Планується, що у вівторок зонд пронесеться через розпечену сонячну атмосферу і пролетить за рекордні 6 мільйонів кілометрів від поверхні зірки.

Відео дня

"Якби Сонце і Земля перебували на протилежних кінцях футбольного поля, Parker був би на лінії 4 ярдів (3,6 метра), - пояснив журналістам учений Джо Вестлейк із NASA.

У виданні підкреслили, що результати польоту Parker Solar Probe до Сонця стануть відомі дослідникам тільки через кілька днів. Це пов'язано з тим, що космічний апарат перебуватиме поза зоною дії зв'язку.

Вчені поділилися з журналістами, що зонд досягне швидкості 690 000 км/год під час найближчого зближення із Сонцем. Це найшвидший із коли-небудь створених космічних апаратів, оснащений тепловим екраном. Крім цього він здатний витримувати температуру до 1 371°C.

У виданні підкреслили, що Parker Solar Probe кружлятиме навколо Сонця на близькій відстані принаймні до вересня. Учені хочуть з'ясувати, чому корона в сотні разів гарячіша за поверхню зірки та що рухає сонячним вітром.

Останні новини космосу

Раніше вчені повідомили, що суперспалах на Сонці, який трапляється раз на століття, вже давно назрів. Учені проаналізували фотометричні дані з космічного телескопа Kepler, який шукав планети навколо зірок у період з 2009 по 2018 рік.

Крім того, вчені розкрили незвичайну загадку про те, що щось у ядрі Землі може змінювати тривалість днів. За словами дослідників, маленькі зміни в ядрі Землі впливають на обертання планети.

Вас також можуть зацікавити новини: