![Вчені провели аналіз фрагментів кісток 6 динозаврів / фото - depositphotos.com Вчені провели аналіз фрагментів кісток 6 динозаврів / фото - depositphotos.com](https://images.unian.net/photos/2022_01/1643641696-6736.jpg?r=15123)
Вчені зробили важливе відкриття в галузі збереження викопних. З'ясувалося, що м'які тканини можуть зберігатися протягом мільйонів років, незалежно від віку живого організму або способу його поховання, пише Interesting Engineering.
Під час дослідження, проведеного в Університеті штату Північна Кароліна, вчені провели аналіз фрагментів кісток 6 динозаврів - 4 особин тиранозавра, цератопса і брахілофозавра. Припускається, що ці скам'янілості збереглися в осадових породах віком від 65 до 80 мільйонів років.
"Під час цієї роботи ми хотіли перевірити кілька гіпотез. Перша з них - чи зможемо ми витягти ці тканини з різних видів динозаврів", - розповіла почесний професор біології в Університеті штату Північна Кароліна Мері Швейцер.
Вона зазначила, що головне питання полягає в тому, як вчені можуть відрізнити реальні тканини, наприклад кровоносні судини, від бактерій, грибків або потенційних забруднювачів. Для цього дослідники розробили набір аналітичних інструментів.
Завдяки мікроскопії у світлі, що проходить, скануючій електронній мікроскопії, трансмісійній електронній мікроскопії та нанокомп'ютерній томографії дослідники оцінили мікроструктури судин із напрочуд високою роздільною здатністю. Після цього вченим вдалося охарактеризувати тканини на хімічному рівні за допомогою низки молекулярних аналізів.
"І оскільки в нас немає живого контролю, з яким можна було б порівняти результати, ми використовуємо страусів, які є найближчими живими родичами динозаврів, щоб отримати уявлення про те, як ці тканини мають реагувати на наші аналізи, якщо вони є ендогенними", - пояснила Швейцер.
Вчені поділилися, що результати дослідження виявилися вражаючими. Їм вдалося витягти структури, схожі на кровоносні судини, з усіх шести зразків динозаврів.
Також дослідники виявили докази наявності пептидів і білків, які не були мікробного походження, що дозволяє припустити, що вони були залишками самих динозаврів.
Крім того, вчені з'ясували, що середовище скам'яніння не справило істотного впливу на збереження останків. Деякі зразки дали життєздатні тканини.
У виданні підкреслили, що нове дослідження підтверджує раніше проведені дослідження, які стверджують, що останки м'яких тканин можуть, по суті, жити мільйони років. Це дослідження також допомагає надати фокусну точку тим, хто хоче активно націлюватися на стародавні біомолекули.
Динозаври - інші новини
Раніше вчені наблизилися до відкриття динозаврів віком понад 230 мільйонів років. У районі екватора спостерігається величезна прогалина в знахідках скам'янілостей.
Крім того, в Канаді знайшли скам'янілість величезного літаючого динозавра, якого вкусив крокодил. Зазначається, що птерозаври жили з пізнього тріасу до кінця крейдяного періоду.