Результати експерименту виявилися неоднозначними / Колаж УНІАН, фото - Unsplash

Уявіть ситуацію: є вантажівка, в якій перевозяться птахи. Спершу вони смирно сидять на підлозі, але в один момент злітають, при цьому не покидаючи межі вантажівки. Чи зміниться її вага в такому разі?

На це питання спробували відповісти експериментатори, пише IFLScience.

У виданні звернули увагу на експеримент, який одного разу провели ведучі шоу "Руйнівники легенд". У ньому було проведено заміри ваги вантажівки з птахами, коли вони сидять на підлозі, і коли вони злетіли.

Відео дня

Спершу може здатися, що варіантів відповіді лише два - вага або зменшиться, або залишиться незмінною, але це не зовсім так. Експериментатори пояснили, що все виявилося набагато складніше.

У виданні поділилися, що загальна вага вантажівки не зменшується через те, що коли птахи махають крилами, вони не виключаються з третього закону руху Ньютона. Для кожної дії є рівна і протилежна реакція.

"На них, як і раніше, діє сила тяжіння, і вони, як і раніше, мають вагу, але вони не падають, тому що їхня підйомна сила компенсує їхню вагу. Щоб отримати підйомну силу, яка є спрямованою вгору силою, птах повинен докласти до повітря рівну спрямовану вниз силу", - розповів у блозі Університету A&M Західного Техасу доцент кафедри фізики, доктор Крістофер С. Берд.

Доцент підкреслив, що в результаті повітря прискорюється вниз, поки не вдаряється об підлогу вантажівки. У цей момент повітря передає свій спадний імпульс вантажівці. З цього виходить, що загальна спрямована донизу сила, яку відчуває вантажівка, дорівнює її власній вазі плюс сила, створювана повітрям, що відбивається крилами, що дорівнює вазі птахів.

Під час експерименту "Руйнівників легенд" ведучі помітили, що птахи в польоті більшу частину часу не впливали на вагу вантажівки. Проте вага коливалася, коли птахи махали крилами.

У виданні поділилися, що вчені зі Стенфордського університету з'ясували, що при русі крил донизу підйомна сила була вдвічі більшою, тож птахам не доводилося піднімати свою вагу під час руху вгору.

"Вага вантажівки, в якій перебувають лише кілька літаючих птахів, буде коливатися з часом. Тільки підйомна сила безладної зграї птахів може компенсувати це", - сказав професор Девід Лентінк в інтерв'ю BBC.

Інші експерименти вчених

Раніше вчені з Угорщини з'ясували, чи можуть собаки впізнавати знайомі людські голоси. Відомо, що тварини мають чудову здатність розпізнавати окремих членів своєї сім'ї.

Крім того, дослідники розкрили правду про те, чи бояться слони мишей. Раніше існувала теорія, що миша може залізти слону в хобот, через що він потенційно боїться цих тварин.

Вас також можуть зацікавити новини: