За межами Сонячної системи існує химерний світ з дуже сильними вітрами. Йдеться про газового гіганта WASP-127b, який знаходиться на відстані понад 500 світлових років від Землі. Цей гігант більший за Юпітер, проте менш масивний, через що він має "пухкий" вигляд, пише Interesting Engineering.
Однак тепер вчені зробили неймовірне відкриття "надзвукових вітрів", які пронизують екватор WASP-127b. Такі вітри можуть досягати швидкості 33 тисяч кілометрів на годину, що в шість разів швидше, ніж обертається сама планета.
"Це те, чого ми раніше не бачили. Частина атмосфери цієї планети рухається до нас з великою швидкістю, тоді як інша частина віддаляється від нас з тією ж швидкістю. Цей сигнал показує нам, що навколо екватора планети існує дуже швидкий, надзвуковий, реактивний вітер", - наголошує провідний автор дослідження, науковець з Геттінгенського університету Ліза Нортманн.
Швидкість вітру на цій планеті є неймовірно високою, адже сягає майже 9 км/с. Ці вітри стали найшвидшими, які коли-небудь були зафіксовані у планетарному струменевому потоці.
Якщо порівнювати, то найшвидший вітер, який коли-небудь спостерігали у нашій Сонячній системі, був на Нептуні та становив 2 тисячі км/год.
"Дослідницька група несподівано виявила "подвійний пік" у швидкості руху атмосферного матеріалу на цій екзопланеті. Це вказувало на те, що частини атмосфери швидко рухаються як у напрямку до нашої точки спостереження на Землі, так і від неї. Вони дійшли висновку, що ці швидкі рухи спричинені потужними реактивними вітрами, що циркулюють навколо екватора планети", - пояснили у матеріалі.
Крім того, на погодній карті планети було виявлено кілька цікавих температурних коливань. Зокрема полюси виявилися прохолоднішими, ніж інші регіони планети. Також була ледь помітна різниця температур між ранковою та вечірньою сторонами цієї планети.
"Це свідчить про те, що планета має складні погодні умови, як і Земля та інші планети нашої системи", - написав у пресрелізі Фей Янь, співавтор дослідження та професор Китайського університету науки і технологій.
Інші дослідження про космос
Як писав УНІАН, на Сонці стався викид корональної маси. Зазначається, що корональний викид маси, спричинений цим сонячним спалахом, завдасть ковзного удару з кінця 24 січня по 25 січня.
Також стало відомо, що вчені створили паливо, яке здатне запускати ракети на Марс за понад місяць часу. У NASA раніше оцінювали, що космічні апарати, які використовують вже наявні хімічні ракетні двигуни, зможуть досягти Марса щонайменше за 6-7 місяців, тому аби рухатися швидше, потрібен новий метод руху.