Двом астронавтам NASA, чия космічна місія вже триває довше запланованого терміну, доведеться пробути в космосі ще довше. Вони зможуть повернутися на Землю тільки навесні, через 10 місяців після того, як вирушили на орбіту на капсулі Starliner компанії Boeing, повідомляє The Washington Times.
У NASA 17 грудня оголосили про чергову затримку в поверненні на Землю Баррі Вілмора і Суніти Вільямс. Вони мали пробути в космосі близько восьми днів, але ця місія затягнулася на вісім місяців.
У виданні зазначили, що причина полягає в тому, що у вересні в NASA вирішили відправити капсулу Starliner назад порожньою через технічні проблеми. Тепер астронавти зможуть повернутися додому не раніше кінця березня або навіть квітня, оскільки виникли затримки з відправленням у космос інших астронавтів, які замінять їх.
У NASA заявили, що наступна космічна місія переноситься більш ніж на місяць, додали у виданні. Інший екіпаж із чотирьох осіб мав стартувати в лютому, але компанія SpaceX не встигла підготувати нову капсулу до запуску.
Також розглядали варіант запуску іншої капсули SpaceX, щоб не порушувати графік польотів. Проте було ухвалено рішення не поспішати і зробити все згідно з планом.
Астронавти застрягли на МКС - що відомо
Командир Баррі "Бутч" Вілмор і пілот Суніта "Суні" Вільямс вирушили на МКС 5 червня під час першої місії корабля Starliner на орбіту з астронавтами. Після цього вони мали залишатися на орбіті протягом восьми днів.
Через поломку корабля Boeing Starliner астронавтам довелося затриматися на МКС. Вони вперше поспілкувалися з журналістами після того, як "застрягли" на Міжнародній космічній станції тільки 10 липня.
У серпні в NASA заявили, що не вирішили, як повернути на Землю двох астронавтів. У цієї місії виникло безліч проблем.