Океани зеленого кольору були через те, що у ранній атмосфері Землі переважали пара та вуглекислий газ / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, pixabay

Нове дослідження вчених свідчить про те, що три мільярди років тому океани Землі мали інший колір. Про це пише Forbes, посилаючись на відкриття міжнародної групи дослідників на чолі з Таро Мацуо, який є астрофізиком в Університеті Нагої, що в Японії. 

Під час свого дослідження науковці змоделювали ранню Землю та те, як її первісне середовище впливало на колір океанів. 

"У ранній атмосфері Землі переважали водяна пара і вуглекислий газ, що формували кисле середовище і прискорювали вивітрювання та ерозію на ще безплідній землі. Велика кількість заліза була вимита, затопивши океани. Залежно від свого іонного заряду, розчинене залізо викликає варіації кольору від коричневого до сірого і зеленого. Згідно з результатами моделювання, найпоширенішим елементом у розчині, ймовірно, було тризарядне залізо, що призвело до утворення переважно зеленого кольору океанів", - пояснили у матеріалі.

Відео дня

За словами вчених, у цьому середовищі еволюція пігментів фікобілінів (фотосинтезуючі пігменти червоних водоростей і ціанобактерій - УНІАН) мали сенс, адже ціанобактерії могли збирати світлову енергію, яка не поглиналася зеленою водою. 

"Зелені океани Землі, ймовірно, існували приблизно від 3 мільярдів до 600 мільйонів років тому. Протягом цього величезного проміжку часу ціанобактерії використовували енергію сонця, щоб розщеплювати воду на її складники - водень і кисень. Кисень нарешті почав накопичуватися в атмосфері між 2,4 мільярдами років і 400 мільйонами років тому. Вільний кисень вступав у реакцію з розчиненим залізом, утворюючи залізняк. Оскільки залізо постійно виводилося з океанів, вони почали змінювати колір, врешті-решт ставши блакитними", - додали у Forbes. 

Дослідники підкреслюють, що блакитні океани були сприятливими для водоростей, які використовували хлорофіл, внаслідок чого еволюціонували зелені рослини. 

Інші наукові дослідження

Раніше повідомлялось, що вчені виявили на Землі таємне сховище, де можуть бути нескінченні запаси енергії. Йдеться про запаси природного водню, який є екологічно чистим паливом, однак його синтетичне виробництво залежить від викопного палива. 

Також науковці відповіли, чому вимирання динозаврів на Землі було неминучим. За їхніми словами, вплив гігантських динозаврів на навколишнє середовище був настільки сильним, що після їхнього вимирання ліси знову стали густішими, блокуючи доступ сонця до приземного шару ґрунту.

Вас також можуть зацікавити новини: