Приматам довелося переплисти Атлантику через стихійні лиха / фото - Unsplash

Ще за мільйони років до того, як перша людина вийшла в море, у світі вже була здійснена експедиція через Атлантичний океан. У таку сміливу подорож вирушила група мавп, про що стало відомо завдяки скам'янілостям, виявленим у Південній Америці, пише Forbes.

Вчені поділилися, що близько 30-40 мільйонів років тому Південна Америка була ізольованою ділянкою суші, відокремленою від Африки Атлантичним океаном, що простягався приблизно на 1800 кілометрів. Проте група приматів змогла перетнути небезпечні води.

За словами дослідників, "міграція" мавп сталася через шторми, повені або інші стихійні лиха. Їм довелося перетинати океан на великих плотах із вирваних із корінням дерев і рослинності. Це плавання могло зайняти тижні або навіть місяці.

Відео дня

Доказом такої неймовірної експедиції стали скам'янілості зубів мавп, знайдені в Південній Америці групою вчених. У своєму дослідженні вони розповіли, що ці зуби належать видам Perupithecus ucayaliensis, Ucayalipithecus perdita та Ashaninkacebus simpsoni.

Перші скам'янілості Perupithecus ucayaliensis, вік яких становить близько 36 мільйонів років, були виявлені в Перу 2015 року. Зуби мали разючу схожість із зубами північноафриканських приматів, що вказує на прямий еволюційний зв'язок.

Потім 2020 року, в тому ж регіоні вчені виявили скам'янілості Ucayalipithecus perdita, що вказує на ще одну міграцію близько 32 мільйонів років тому.

У виданні поділилися, що зовсім нещодавно, у 2023 році, відкриття Ashaninkacebus simpsoni в Бразилії ще більше розширило розуміння цих стародавніх експедицій, відкривши групу приматів, які були невеликими, харчувалися фруктами і добре пристосовувалися.

Відкриття вчених встановили зв'язок між предками-приматами Африки та різноманітним набором мавп Нового Світу, включно з капуцинами, мавпами-ревунами і тамаринами.

Однак, незважаючи на їхні африканські зв'язки, мавпи, які сплавлялися через Атлантику, імовірно, являють собою окремі еволюційні види. Наприклад, відкриття Ucayalipithecus perdita припускає, що ці примати були частиною сімейства парапітецідів, групи, раніше відомої тільки з Африки. Їхні зуби були майже ідентичні зубам Qatrania, африканського примата з епохи еоцену.

Інші відкриття вчених

Раніше вчені назвали підробкою стародавнього морського монстра, витягнутого з марокканської шахти. Дослідники, які стоять за оригінальним дослідженням, описали вид, названий Xenodens calminechari, за частковою щелепною кісткою і чотирма гострими зубами.

Крім того, у Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі. У тій самій печері виявили десятки людських скам'янілостей, віком 300 000 років, що робить їх одними з найбільш ранніх решток Homo sapiens у Східній Азії.

Вас також можуть зацікавити новини: