
Багато людей чули про королівську кобру. Це доволі небезпечна змія, яка має кілька унікальних особливостей.
Еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у своїй колонці для Forbes розповів цікаві факти про королівську кобру. Деякі з них можуть вас здивувати.
Біолог зазначив, що королівська кобра є найдовшою отруйною змією у світі. Ба більше, це не один вид змій, а цілих чотири:
- північна королівська кобра (Ophiophagus hannah);
- західногатська королівська кобра (Ophiophagus kaalinga);
- сундська королівська кобра (Ophiophagus bungarus);
- лусонська королівська кобра (Ophiophagus salvatana).
Із цих чотирьох видів північна королівська кобра є найбільшою. Треверс поділився, що її довжина може досягати 5,4 метра.
Один із найцікавіших фактів про королівську кобру розкриває її родова назва. Ophiophagus у перекладі з латині означає "пожирач змій".
Багато змій харчуються гризунами, птахами, жабами або ящірками, але в королівської кобри особлива "дієта", підкреслив біолог. Ця змія під час сильного голоду може з'їсти інших змій.
Ба більше, королівські кобри можуть їсти не тільки змій інших видів, а й своїх родичів. Ця поведінка, відома як внутрішньовидове хижацтво, була задокументована як у дикій природі, так і в неволі, зазначив біолог.
Треверс розповів, що в червні 2024 року в Сінгапурі дослідники помітили, як королівська кобра заковтувала живцем меншу королівську кобру. Це перший підтверджений випадок канібалізму серед представників цього виду в країні.
Також біолог підкреслив, що канібалізм у королівських кобр часто притаманний самцям і може виникати в контексті боротьби за територію, домінування або обмежену доступність здобичі. У деяких випадках поїдання суперника може переслідувати подвійну мету - усунути конкурентів і забезпечити себе ситною їжею.
Крім того, підхід королівських кобр до вбивств своїх жертв досить моторошний. Біолог поділився, що ці змії наносять укус, вчіплюються в жертву і вводять потужну дозу нейротоксину, який відключає нервову систему. Після цього вони чекають, поки їхня здобич не помре.
Отрута королівських кобр настільки сильна, що може вбити навіть дорослого слона. Після укусу великої здобичі, вони зазвичай відпускають її, а потім змії повертаються після її смерті, щоб з'їсти, розповів Треверс.
Інші незвичайні змії
Раніше еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс розповів про найменшу змію у світі - Tetracheilostoma carlae. Ця змія проводить більшу частину життя під землею і не становить загрози для людини.
Крім того, Треверс розповідав, що відомо про найбільшу змію у світі. Вона важила понад тонну і мала особливу "дієту".