Учені розшифрували механізм руху грибоподібного корала Cycloseris cyclolites, який реагує на певні типи світла, "крокуючи" до нього. З'ясувалося, що для цього він використовує рухи кочення, ковзання або пульсації, пише Interesting Engineering.
У своєму новому дослідженні вчені з Квінслендського технологічного університету в Австралії розшифрували механізм, що лежить в основі цих рухів. Він являє собою процес, за якого корал надуває і здуває свої тканини ритмічними сплесками, щоб просунутися вперед. Схожі рухи роблять медузи.
За словами вчених, цей механізм є широко поширеною стратегією для коралів, що вільно живуть. Він допомагає їм виконувати такі функції, як самовирівнювання при перевертанні та відкидання осаду при закопуванні під час штормів.
"Не всі корали прикріплені до субстрату. Деякі з них ведуть поодинокий і вільний спосіб життя, що дає їм змогу мігрувати в бажані місця проживання. Однак спосіб життя цих рухомих коралів, зокрема те, як вони переміщаються і орієнтуються під час міграції, залишається багато в чому незрозумілим", - сказав доктор Бретт Льюїс зі Школи атмосферних і земних наук QUT.
Вчений наголосив, що результати дослідження говорять про те, що імпульсне роздування є не просто стратегією виживання для Cycloseris cyclolites, а критичним механізмом міграції та навігації. Він додав, що здатність переміщатися до певних джерел світла є унікальною паралеллю з іншими морськими видами, такими як медузи.
Також дослідники помітили, що Cycloseris cyclolites віддають перевагу синьому кольору. Згідно з дослідженням, 86,7% коралів рухалися до джерел синього світла і тільки 20% рухалися до білого світла.
У дослідженні йдеться про те, що здатність цих коралів розрізняти різні довжини хвиль світла узгоджується з їхньою перевагою більш глибоководних місць проживання. Це може мати вирішальне значення для їхньої міграції на оптимальні глибини для виживання.
Інші відкриття вчених
Раніше вчені розповіли, що деякі птахи "ховають" у своїх гніздах зміїні шкури. Вони зазначили, що зміїні шкури використовують тільки горобині птахи.
Крім того, вчені розпізнали гігантський череп птаха віком 45 мільйонів років. Викопне було вперше виявлено в 1950-х роках під час видобутку лігніту в Гайзельталі.