Географічні бар'єри можуть бути причиною того, чому вчені ще не знайшли давніших динозаврів / фото - ua.depositphotos.com

Найбільш ранні скам'янілості динозаврів, які були знайдені людьми, датуються приблизно 230 мільйонами років тому. Проте вчені вважають, що на незвіданих територіях по всьому світу можуть ховатися більш давні останки, пише Interesting Engineering.

Дослідження, проведене Музеєм природної історії Великої Британії та Університетським коледжем Лондона, показало, що в районі екватора спостерігається величезна прогалина в знахідках скам'янілостей.

"Досі не було знайдено жодних скам'янілостей динозаврів у регіонах Африки та Південної Америки, що колись складали цю частину Гондвани. Однак це може бути пов'язано з тим, що дослідники поки що не натрапили на потрібні скам'янілості через важкодоступність і відносну відсутність дослідницьких робіт у цих областях", - розповів провідний автор дослідження Джоел Хіт.

Відео дня

Зазначається, що серед учених поширена думка про те, що найперші знайдені скам'янілості належали динозаврам, які сформувалися з доеволюційних істот. У Лавразії, північній частині Пангеї, було виявлено останки динозаврів такого ж віку (230 мільйонів років), що ще більше ускладнює ситуацію.

Вчені вважають, що деякі скам'янілості динозаврів можуть бути втрачені через ерозію або залишитися захованими глибоко під землею. Вони припускають, що найбільш ранні динозаври могли жити в регіонах, де скам'янілості зустрічалися рідко, або в районах, що розташовані занадто далеко, щоб їх можна було дослідити належним чином.

Джоел Хіт разом зі своїми колегами розробили моделі, які дають змогу дослідити еволюцію динозаврів у зворотному напрямку. Для цього було вивчено розподіл скам'янілостей, таксономічні дані та доісторичну структуру Пангеї.

У підсумку підтвердилася теорія про те, що динозаври вперше з'явилися в нижчих і спекотніших областях Гондвани. Ці райони розташовані між тими, де були знайдені найдавніші з відомих викопних скелетів динозаврів.

"Наше моделювання дає змогу припустити, що найбільш ранні динозаври могли зародитися в західній, низькоширотній Гондвані. Це більш спекотне і сухе середовище, ніж вважалося раніше, що складається з пустельних і саваноподібних районів", - пояснив Хіт.

Дослідження вчених свідчить про те, що ранні динозаври могли бути добре пристосовані до спекотного й посушливого середовища. Група зауроподи, до якої відносяться бронтозавр і диплодок, зберегла перевагу до теплого клімату, дотримуючись більш низьких широт Землі, підкреслили у виданні.

Інші дослідження вчених

Раніше в Канаді знайшли скам'янілість величезного літаючого динозавра, якого вкусив крокодил. Зазначається, що птерозаври жили з пізнього тріасу до кінця крейдяного періоду.

Крім того, у Монголії виявили найбільші сліди качкодзьоба динозавра. Група дослідників зробила ще одне важливе відкриття: масивну доріжку з 13 скам'янілих слідів.

Вас також можуть зацікавити новини: