Пам'ять формує поведінку в усьому тваринному світі. Це стосується навіть мурах, які не лише не забувають своїх ворогів, а й здатні зберігати образи, пише Study Finds.
Вчені з Університету Фрайбурга провели дослідження, в рамках якого вони помітили, що мурахи здатні формувати тривалі спогади про ворожі зіткнення. Комахи навіть можуть зберігати образи на представників колоній, які раніше нападали на них.
Дослідження було проведено на чорних садових мурахах, які поширені в Європі. Вони живуть колоніями і часто взаємодіють із сусідніми групами.
За словами вчених, кожен мурашник має свій унікальний хімічний підпис або запах, завдяки чому мурахи відрізняють друзів від ворогів. Під час зіткнення з суперниками комахи можуть загрозливо відкривати свої щелепи, кусатися або навіть розпилювати кислоту, щоб убити конкурентів.
У серії випробувань учені піддавали окремих мурах зустрічам із комахами з інших колоній. Ці зустрічі тривали всього по хвилині щодня протягом п'яти днів.
Дослідники помітили, що мурахи були більш агресивними щодо особин із колоній, з якими вони раніше билися, і менше ворогували з комахами, з якими ніколи не стикалися. Вчені впевнені, що мурахи здатні формувати особливі спогади про своїх супротивників.
Чим частіше відбувалися зустрічі одних і тих самих комах, тим сильніше вони ворогували, підкреслили дослідники. Ба більше, мурахи частіше нападали на особин, які проживали в колоніях у межі їхнього ареалу видобутку їжі.
"У нас часто виникає думка, що комахи функціонують як запрограмовані роботи. Наше дослідження дає нові докази того, що, навпаки, мурахи також вчаться на своєму досвіді та можуть затаїти образу", - сказав науковий співробітник групи еволюційної біології та екології тварин в Університеті Фрайбурга доктор Фолькер Нерінг.
Інші відкриття вчених
Раніше в Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі. У тій самій печері виявили десятки людських скам'янілостей, віком 300 000 років, що робить їх одними з найбільш ранніх останків Homo sapiens у Східній Азії.
Крім того, американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс розповів, як одна корабельна аварія ледь не знищила ендемічний вид комах на острові. Крихітна колонія унікальних комах 80 років виживала на скелі посеред моря, поки люди її не врятували.