
Учені виявили, що суперземні екзопланети зустрічаються у Всесвіті частіше, ніж вважалося раніше, пише Interesting Engineering.
Зазначається, що група вчених вивчила світлові аномалії, створювані зіркою-господарем нещодавно знайденої планети, після чого об'єднала результати з більшою вибіркою з огляду мікролінзування Korea Microlensing Telescope Network (KMTNet). У своєму прес-релізі дослідники поділилися, що суперземлі можуть існувати так само далеко від своєї зірки-господаря, як і газові гіганти від Сонця в нашій галактиці.
"Вчені знали, що малих планет більше, ніж великих, але в цьому дослідженні ми змогли показати, що в рамках цієї загальної закономірності існують надлишки і недоліки", - сказав співавтор дослідження і заслужений професор астрономії Університету штату Огайо Ендрю Гоулд.
Дослідники підкреслили, що виявити світи, які обертаються поблизу своєї зірки, відносно легко, а планети з більш широкими траєкторіями руху - набагато складніше. Проте вченим вдалося з'ясувати, що на кожні три зірки має припадати щонайменше одна суперземля з орбітальним періодом.
Вчені нагадали, що суперземлі зазвичай спостерігаються на короткоперіодичних орбітах поблизу зірок-господарів, але їхня велика кількість на ширших орбітах слабо вивчена. Вони додали, що гравітаційне мікролінзування чутливе до екзопланет на широких орбітах.
"Ми спостерігали подію мікролінзування OGLE-2016-BLG-0007, яка вказує на екзопланету з відношенням маси планети до маси зірки, яке приблизно вдвічі перевищує відношення маси Землі і Сонця, на орбіті, що перевищує орбіту Сатурна", - ідеться в прес-релізі.
Вчені поділилися, що вони об'єднали цю подію з більшою вибіркою з огляду мікролінзування. Так їм вдалося визначити розподіл співвідношення мас планет на широких орбітах.
Дослідники дійшли висновку, що на одну зірку припадає близько 0,35 надземних планет на юпітероподібних орбітах. Учені наголосили, що це відображає відмінності в процесах їхнього формування.
Дослідження космосу - останні новини
Раніше в South China Morning Post писали, що Китай створить систему управління космічним трафіком. Низька навколоземна орбіта може виявитися переповненою приблизно 100 000 супутників.
Крім того, NASA схвалило створення апарату для пошуку життя на Титані. Зазначається, що ця місія запланована на 2028 рік.