Вчені кажуть, що окрім Землі, Титан є єдиним планетним тілом у Сонячній системі, на поверхні якого тече рідина / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Під час нового дослідження астрономи розвіяли надії знайти воду на найбільшому супутнику Сатурна, Титані. За словами експертів, попри те, що на Титані є річки і моря з рідкого метану, на ньому чомусь відсутні дельти - форми рельєфу, які утворюються, коли гирло річки впадає в іншу водойму. Про це пише Interesting Engineering, посилаючись на дослідження, яке опубліковане в Journal of Geophysical Research: Planets.

"Ми сприймаємо як належне, що якщо у вас є річки і відкладення, то ви отримуєте дельти. Але Титан дивний. Це майданчик для вивчення процесів, які ми думали, що розуміємо", - зауважив автор дослідження Сем Бірч, доцент кафедри наук про Землю, навколишнє середовище і планети в Університеті Брауна в Род-Айленді, штат Род-Айленд.

Чому важливо шукати дельти?

Зазначається, що дослідники мали надію знайти дельти на Титані, адже ці форми рельєфу багаті на осадові породи. Відомо, що дельти збирають осад з величезної території та концентрують його в одному місці. За словами вчених, вивчення цих відкладів могло б дати важливу інформацію про клімат, тектонічну історію Титану, та, ймовірно, навіть підказки про інопланетне життя. 

Відео дня

"Як геоморфолога це трохи розчаровує, адже дельти повинні зберігати так багато історії Титану", - підкреслив Бірч.

Що відомо про Титан

Титан є найбільшим з 274 підтверджених супутників Сатурна, а його щільна атмосфера, яка багато на азот та метан, підтримає клімат, який дуже схожий на земний. 

"На Місяці є хмари, вітер і дощі, а також річки, озера і моря. Але на відміну від Землі, рідкі тіла Титану складаються з метану та етану, які залишаються в рідкому стані при низьких температурах поверхні Місяця", - пояснили в Interesting Engineering.

Як було знайдено рідкий метан на Титані?

Зазначається, що космічний апарат NASA "Кассіні" вперше знайшов докази наявності рідкого метану на Титані під час близьких прольотів повз нього. 

""Кассіні" використовував радар із синтезованою апертурою (SAR), щоб зазирнути крізь щільну атмосферу Титану, виявивши канали та широкі плоскі області, що відповідають великим об'ємам рідини. Однак неглибокі шари рідкого метану майже прозорі для "Кассіні", тому важко визначити, де закінчуються берегові лінії Титана і починається його морське дно", - додали у матеріалі.

Водночас новий аналіз даних, який було проведено завдяки космічному апарату "Кассіні" відкрив нові таємниці супутника. Зокрема узбережжя Титану, швидше за все, має глибокі ями невідомого походження в його озерах та морях, а глибокі канали, висічені на морському дні, не дають чіткого пояснення, як саме вони утворилися. 

"Це зовсім не те, чого ми очікували. Але Титан робить це з нами часто. Думаю, саме це робить його таким цікавим місцем для вивчення", - зазначив Бірч.

Інші дослідження про космос

Раніше у NASA повідомили про критичну загрозу для Міжнародної космічної станції. За словами дослідників, тріщини і витік повітря на борту космічної станції вже давно викликають занепокоєння.

Також вченим вдалося з'ясувати, як на Місяці з'являється вода. Як виявилось, вода може з'являтися на Місяці завдяки сонячному вітру. Дослідники кажуть, що ця ідея, яка існувала десятиліттями, виявилася правильною. 

Вас також можуть зацікавити новини: