Нещодавно дослідники відкрили більше інформації про артефакт віком 3600 років "Небесний диск Туманності", який визнано найдавнішим відомим зображенням космосу, пише Interesting Engineering, посилаючись на дослідження, яке опубліковане в журналі Scientific Reports.
Завдяки таким відкриттям люди більше дізналися про цей стародавній бронзовий диск. Вперше його було знайдено у Небрі (Німеччина) у 1999 році. Він має понад 30 см у діаметрі та кілька міліметрів завтовшки.
Зазначається, що науковці вивчають цей диск протягом багатьох років. Також його внесено до реєстру ЮНЕСКО "Пам'ять світу". Водночас у новому дослідженні йдеться про те, як саме було створено диск та що цей процес був насправді "складним".
Вчені використали сучасний металографічний аналіз, аби показати, що диск було створено за допомогою складної техніки теплого кування. Результати дослідження свідчать про те, що майстри ранньої бронзової доби були гарними ливарниками та мали виняткову майстерність володіння передовими технологіями оброблення бронзи.
Також під час роботи мідник Герберт Бауер створив копію Небесного диска, завдяки чому вдалося зрозуміти, що оригінальний артефакт потребував меншої кількості процесів кування, ніж репродукція. Тому вчені зрозуміли, що оригінальна лита заготовка була більшою та тоншою.
"Те, що дослідження продовжують давати такі фундаментальні нові результати більш ніж через 20 років після знахідки Небесного диска, не тільки ще раз демонструє надзвичайний характер цієї знахідки століття, а й те, наскільки високорозвиненим було мистецтво обробки металу вже в епоху ранньої бронзи", - наголосив державний археолог професор, доктор Гаральд Меллер.
Відомо, що небесний диск "Небра" прикрашено золотими візерунками, на яких зображено сонце, місяць та зірки. Такий артефакт відносять до унетицької культури, яка стала популярною у Центральній Європі під час епохи бронзової доби.
Своєю чергою у звіті Archaeology Magazine наголошується, що Небесний диск був центральним елементом сільськогосподарських та ритуальних практик унетицької культури. Швидше за все, його використовували як астрономічний інструмент та символ космічного порядку.
"Його створення у чотири окремі етапи і подальше поховання як ритуальне жертвоприношення підкреслює його культурне і духовне значення", - додали у матеріалі.
Інші наукові дослідження
Як писав УНІАН, на Юпітері продовжують з'являтися темні овали розміром із Землю. Такий випадок виявлення темних овалів став не першим, адже таке явище було зафіксовано наприкінці 1990-х років і космічним кораблем NASA у 2000 році.
Також дослідники розповіли, як Середземне море змогло відновитися після того, як шість мільйонів років тому воно втратило майже всю воду через Мессінську кризу солоності.