Думка дослідників щодо того, де саме знаходились Сади Семіраміди, значно розходиться / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Із семи чудес стародавнього світу Велика піраміда Гізи в Єгипті - єдине, що збереглося до нашого часу. Зокрема археологи та вчені знайшли місця розташування шести цих величних споруд, однак географічне місце однієї з них було невідоме протягом століть, а саме Висячі сади Вавилону або ж Сади Семіраміди, пише IFLScience

За даними істориків, Висячі сади були побудовані у 6 столітті до н.е. за наказом царя Навуходоносора II, другого царя Нововавилонської імперії. Крім того, аби показати велич своєї імперії, він хотів побудувати багатий сад як подарунок для своєї дружини, яка сумувала за зеленню на своїй батьківщині. 

"Його часто уявляють як складну, терасовану споруду, схожу на храм, обсаджену екзотичними рослинами та деревами з усієї імперії та за її межами. У стародавні часи це, мабуть, було справді вражаюче видовище, не схоже ні на що інше на планеті. Оскільки жодних археологічних решток ніколи не було розкопано, всі знання про це місце походять зі стародавніх джерел, які часто є ненадійними", - зазначили у матеріалі.

Відео дня

За словами дослідників, загадковішим є те, що в деяких головних джерелах про це чудо світу взагалі не згадується. Зокрема відомий грецький історик Геродот багато писав про Вавилон у середині 5 століття до нашої ери, однак жодного разу не згадував про захоплюючі сади імперії.

Приблизний вигляд Садів Семіраміди / фото Вікіпедія

"Географічно Висячі сади дещо відрізняються від інших шести чудес. Вавилон знаходився в самому центрі річкової системи Тигр-Євфрат, але всі інші були розташовані ближче до узбережжя Середземного моря, що робило їх набагато доступнішими для стародавніх письменників, які їх задокументували", - підкреслили у виданні.

Водночас вчені впевнені, що сади були розташовані поблизу Вавилону, яке знаходилось на території сучасного Іраку, що на південь від Багдада. 

Зазначається, що між 1899 та 1917 роками німецький археолог Роберт Кольдевей проводив масштабні розкопки цього іракського місця та знайшов руїни аркової споруди в північно-східному куті Південного палацу. Він був впевнений, що ця споруда була основою відомих Садів. 

"Її товсті, міцні стіни, здавалося, були майстерно спроєктовані, щоб витримати вагу величезної надбудови над нею, а сліди колодязів вказували на те, що вона мала розвинену іригаційну систему, щоб підтримувати багату рослинність у вологому стані", - додали в IFLScience.

Своєю чергою станом на сьогодні більшість науковців не підтримують теорію Кольдевея. Вони вважають, що ця споруда була лише складом. Відомо, що значні частини Вавилону було розкопано впродовж 20 століття, однак жодних слідів будь-якого великого саду не було знайдено. 

Дехто стверджує, що, швидше за все, висячих садів взагалі могло не бути у Вавилоні. Зокрема науковець і колишній викладач ассиріології в Оксфордському університеті Стефані Даллі наголосила, що насправді вони були побудовані в Ніневії на півночі Месопотамії. За такою версією, сади на півночі Іраку знаходяться ближче до сучасного міста Мосул. 

Врешті-решт фізичні руїни саду досі не виявлені, тому доля найзагадковішого втраченого дива світу залишається нерозгаданою. 

Інші наукові дослідження

Як писав УНІАН, раніше вчені розгадали стародавню таємницю походження мов, якими розмовляє майже половина світу. Йдеться про індоєвропейські мови, які походять від стародавнього населення, що жило в горах Північного Кавказу та на Нижній Волзі. 

Також повідомлялось, що археологи знайшли найдавніший у світі відомий рунічний камінь, який використовувався приблизно до 700 р. н. е. За словами дослідників, ймовірно, камінь був навмисно фрагментований, розкиданий і включений у пізніші поховання.

Вас також можуть зацікавити новини: