За словами Самуся, Трамп своїми заявами "розігріває" інформаційний простір / Колаж УНІАН, скріншоти

Тактика і стратегія обраного президента США Дональда Трампа полягає у тому, щоб спочатку створювати конфлікти, а потім пропонувати варіанти їхнього вирішення. Таку думку в ефірі Радіо NV висловив військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Коментуючи останні заяви Трампа щодо територіальних претензій США, він зазначив, що світ знаходиться на етапі перегляду того, "що таке класичні міжнародні відносини, що таке класична геополітика".

"Сьогодні я бачив зображення карти United States of America включно з Канадою, і це все було в пості саме Трампа. Це виглядає досить мемно, але це і є суть нинішньої ситуації в глобальній політиці - йде перегляд того, що відбувалося в ХХ столітті", - сказав аналітик.

Відео дня

Він, зокрема, не вірить у приєднання Гренландії до США, "особливо в такому агресивному стилі", хоча і допускає збільшщення економічної і військової співпраці між США та Данією та "більш широке використання цих напрямків саме в інтересах Сполучених Штатів".

"Те саме і щодо Канади. Знову ж таки, йдеться про те, що Трамп постійно говорить: проблеми у Сполучених Штатах виникають через нерівноправні правила торгівлі з Європейським Союзом, Канадою та іншими країнами. І він говорить про те, що "або ми взагалі не будемо з ними торгувати, або будемо вводити якісь додаткові податки, такси тощо". І він каже, "якщо Канада, наприклад, стане штатом в складі Сполучених Штатів, тоді ми не будемо вводити ніякі додаткові податки", - пояснив Самусь.

Водночас, на його переконання, насправді США потрібні союзники у протистоянні з Китаєм:

Ми весь час говорили: основний фокус адміністрації Трампа в зовнішній політиці, економіці - це буде Китай. А тут виявляється, основний фокус не на Китаї, а на Канаді з Данією і з островом Гренландія".

Самусь радить розцінювати це як підготовку та "розігрів" переговорів стосовно кращих умов, економічних відносин з названими суб'єктами.

"Я, наприклад, не можу собі уявити, що Сполучені Штати почнуть якісь силові дії щодо Гренландії, Панами або включення Канади до складу Сполучених Штатів. Це просто нереалістично. І, дійсно, в X можна це все публікувати, але саме для того, щоб розігрівати інформаційний простір. Не далі", - резюмував експерт.

Останні заяви Трампа

Як повідомляв УНІАН, напередодні обраний президент США Дональд Трамп поставив під сумнів право Данії на Гренландію. За словами обраного президента США, острів потрібен Штатам "для нашої національної безпеки".

Крім того, Трамп заявив, що перейменує Мексиканську затоку на Американську затоку та нагадав про плани запровадити мита на імпорт з Мексики та Канади.

Вас також можуть зацікавити новини: