Угода передбачає те, що 50% доходів України від видобутих ресурсів перераховуватимуться до нового фонду / фото - ua.depositphotos.com

США та Україна наближаються до укладення угоди про корисні копалини на сотні мільярдів доларів. За підсумками угоди Вашингтон заявить про своє бажання зберегти Україну вільною, суверенною і безпечною країною.

Про це розповів виданню Axios український чиновник, зазначивши, що угоду може бути підписано вже сьогодні.

За словами джерела, у документі містяться правки і він відрізняється від початкової пропозиції США. Проте його ще можуть відредагувати.

Відео дня

У виданні ознайомилися з документом і поділилися, що угода передбачає створення "Інвестиційного фонду реконструкції". Він буде спільно управлятися США та Україною.

"Уряд Сполучених Штатів Америки має намір узяти на себе довгострокові фінансові зобов'язання з розбудови стабільної та економічно процвітаючої України", - сказано в документі.

Крім того, фонд буде призначений для інвестування в проєкти в Україні та залучення інвестицій для збільшення темпів розвитку країни, включно з такими галузями, як гірничодобувна промисловість і порти, додали у виданні. Також передбачається, що США відшкодують частину своїх витрат, пов'язаних із захистом, реконструкцією та поверненням України до довоєнного ВВП.

У виданні розповіли, що в проєкті також міститься бажання американської сторони, щоб Україна залишалася вільною, але не обговорюються будь-які військові зобов'язання США. Крім цього, угода передбачає, що Україна повинна внести до фонду 500 мільярдів доларів. Встановлено, що внески Києва мають бути вдвічі більшими за американські.

Журналісти зазначили, що проєкт передбачає те, що 50% доходів України (за вирахуванням операційних витрат) від видобутих ресурсів, включно з мінералами, нафтою і газом, перераховуватимуть до фонду.

Крім того, в угоді міститься положення, яке стосується проєктів на тимчасово окупованих територіях України в разі їхньої деокупації. Це пов'язано з тим, що більша частина мінеральних багатств країни знаходиться на зруйнованому війною сході.

Також у проєкті угоди йдеться про те, що міністерствам фінансів і торгівлі США, а також офісу віцепрезидента Джей Ді Венса пропонується опрацювати деталі угоди з міністерством економіки України після підписання первісного рамкового документа, підкреслили у виданні.

Угода про корисні копалини між Україною та США - важливі новини

Раніше президент України Володимир Зеленський розповів, чому відмовився підписувати угоду про корисні копалини зі США. Він наголосив, що в документі не було вказано конкретних гарантій безпеки для України.

Крім того, у CNN писали, що США вимагають в України корисних копалин на суму більшу, ніж було витрачено на війну. В угоді про корисні копалини були відсутні будь-які гарантії безпеки для України.

Вас також можуть зацікавити новини: