Костенко пояснив, як Україні треба діяти / колаж УНІАН, фото УНІАН, Reuters

У відповідь на односторонню заяву кремлівського диктатора Володимира Путіна про перемир’я на 9 травня, Україна вже має висунути свої вимоги, а не просто погодитись.

Таку думку озвучив секретар Комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко в ефірі Radio NV.

Він зауважив, що на перше перемир’я від Путіна – "великоднє", Україна погодилась, щоб показати США, що не хоче війни. Але продемонструвавши це, Україна надалі має вже висувати умови наступного перемир’я.

Відео дня

"Перемир’я – це двостороння угода, коли обидві сторони вирішують, на яких умовах буде перемир’я і що буде  відбуватись протягом цього часу. А в нас виходить, що Путін в односторонньому порядку один раз запровадив і ми погодились для того, щоб  показати, що ми згодні. І  тепер знову ж таки не погоджуючи. Я думаю, що тут нашій стороні потрібно висувати умови – вимоги: що якщо ти хочеш перемир’я, то я підтримую або 30 днів, або як мінімум той термін, який буде погодимо обома сторонами. А просто йти на одностороннє перемир’я тому що  Путін так хоче – це прояв слабкості, з моєї точки зору. Це має бути двустороння угода, або ігнорувати те, що каже Путін", - зазначив Костенко. 

Нардеп зауважив, що від військовослужбовців знає, що під час перемир’я минулого разу ворог зумів накопичитись на деяких ділянках і потім мати перевагу, тому що ЗСУ не стріляли. Ворог також під виглядом того, що забирає своїх поранених, заходив на "сірі" зони і там залишався, в результаті на деяких напрямках став на кращих позиціях. 

"Тому до цих таких перемир’їв, які в одностронньому порядку пропонує Путін, потрібно ставитись дуже уважно. Бо потім від цього страждають наші воїни на передовій, перед якими стоїть противник", - наголосив Костенко.

За його словами, перше перемир’я Україна підтримала після сильного тиску. 

"Після того, як наші партнери переговорили з росіянами в Саудівській Аравії, почався шалений тиск на нашу державу. Щоб ми йшли на перемир’я. Я так розумію, було створено таке розуміння процесу, що це Україна не хоче миру. І на нас тиснули", - сказав Костенко.

Тому підтримка українською стороною "великоднього перемир’я" - це було для того, щоб показати, що Україна не є тією країною, яка хоче щоб там не було продовжувати бойові дії, втрачати своїх солдат, пояснив нардеп.

"Я думаю, що це таким чином ми показали Трампу, який тиснув на цьому - і зброю в нас забирав, і розвідку перестав давати, - що ми точно не ті, через кого ця війна продовжується", - сказав він. Водночас Костенко зазначив, що в нас є свої червоні лінії,  в нас є свої вимоги, в нас є свої цілі.

"Перемир'я Путіна" - що відомо

Як повідомляв УНІАН, 28 квітня російський диктатор оголосив нове, вже друге "перемир’я" з 00:00 години із 7 на 8 травня до 00:00 години з 10 на 11 травня. Воно оголошено очільником Кремля "з нагоди 80-річчя перемоги у радянсько-німецькій війні". Це "перемир’я", за даними РФ, передбачає нібито зупиненням всіх бойових дій у вказаний період.

Перед цим Путін в одностронньому порядку оголосив "великоднє перемир’я".

У ЗСУ прокоментували "перемир’я" оголошені в РФ, зазначивши, що взагалі не сприймають слів Путіна.

"Який сенс зважати на те, що каже рот Путіна? Треба дивитись за руками. Треба дивитись на ситуацію на місці. А на місці якось нічого не змінюється", - заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Віктор Трегубов. 

Вас також можуть зацікавити новини: