Мельник наголосив, що Шольц телефонував Путіну заради власної вигоди / Колаж УНІАН, фото - germany.mfa.gov.ua, president.gov.ua

Деякі країни світу зацікавлені в ролі посередників у можливих переговорах між Україною та Росією. Проте більшість лідерів усе ще чекають, що робитиме новий президент США Дональд Трамп.

Про це розповів посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтерв'ю Радіо Свобода.

Він поділився, що на двосторонній зустрічі президент Туреччини Реджеп Ердоган і лідер Бразилії Лула да Сілва могли обговорювати план Анкари щодо завершення війни в Україні. Проте, найімовірніше, вони більше схиляються до китайсько-бразильського плану, який розглядали в Нью-Йорку на полях Генеральної асамблеї ООН у вересні.

Відео дня

"Тоді там взяли участь 18 країн. Ані Україна, ані Росія не були запрошені Бразилією та Китаєм. У результаті 13 країн підписали там такий спільний документ, який має теж таку спільну рамку. Тобто все хороше і проти всього поганого", - заявив дипломат.

Посол зазначив, що за лаштунками можуть іти обговорення, але зараз публічно існує вакуум. За його словами, багато лідерів чекають того, що робитиме Трамп.

"Але цей вакуум уже тривалий час існує і його намагаються заповнити країни, яких, скажімо, важко назвати нашими друзями - я м'яко сформулюю. Ті країни, з якими в нас, на превеликий жаль, і для цього є різні причини, не склалися довірчі відносини. Я маю на увазі не тільки КНР, але так само і Бразилію, тому що будь-який посередник тільки тоді має шанс на успіх, якщо існує довіра", - пояснив дипломат.

Мельник вважає, що наразі немає лідерів, з якими Україна може відверто обговорити те, як вплинути на російського диктатора Володимира Путіна, щоб він зупинив війну.

"Але щоб це не був гнилий компроміс, про який всі говорять і якого ми всі з вами, українці, боїмося, як чорт ладану. Тому що якщо це буде компроміс, скажімо так, за нашою спиною, через наші голови, то це буде, звичайно, найгірший сценарій. Цього не можна дозволити", - наголосив посол.

Крім того, Мельник заявив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц зробив дзвінок Путіну для того, щоб пізніше скористатися цим для внутрішньополітичних розкладів у своїй країні:

"Тому що, як ви знаєте, будуть дострокові вибори, і тому зараз триває конкуренція, хто більший миротворець, той, хто зможе запобігти Третій світовій війні та її поширенню на держави НАТО. Насамперед - на Німеччину. Цього замало".

Дипломат додав, що зараз багато лідерів дивляться на США з надією або страхом, очікуючи рішучих дій. Він підкреслив, що Україні в будь-якому разі доведеться діяти самостійно, щоб завершити війну на своїх умовах.

"Тут уже не вийде, знаєте, трошки десь там подзвонити, щось там десь нишком щось легенько... Ні, це гамбіт. Тут треба буде бути шаховим гросмейстером, щоб знайти і передбачити всі кроки. І саме те якраз і потрібно з боку України", - пояснив він.

Мирні переговори щодо України - важливі новини

Раніше УНІАН повідомляв, що голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко висловився щодо готовності російського диктатора Володимира Путіна піти на переговори про припинення вогню. За його словами, необхідно стежити за конкретними діями нового президента США Дональда Трампа і його адміністрації після інавгурації.

Крім того, у CNN писали про те, що може лягти в основу мирного плану Трампа. Журналісти зазначили, що республіканець може запропонувати відмову Києва від претензій на Крим в обмін на повернення частини з інших окупованих територій України.

Вас також можуть зацікавити новини: