Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який напередодні відвідав Київ, представляє в Європі фракцію країн, які виступають за пришвидшення перемовин між Україною та Росією. Таку думку в ефірі "24 Каналу" висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
"Під це вони застосовують перехідний період виборів у США. Це було прогнозовано. Коли відбулися вибори в США й отримали сигнал про те, що можливо позиція Трампа зміниться і новообраний президент США буде закликати Європу докладати більше зусиль для того, щоб підтримувати Україну і докластися до мирного урегулювання. Деякі політики та німецький канцлер сприйняли це буквально. Що це означає, що треба пришвидшити переговорний трек", – сказав експерт.
Ще одна причина візиту Шольца до Києва, на думку Мусієнка – це передвиборчий процес у Німеччині. Адже своїм візитом німецький канцлер підіграв інтересам різних політичних таборів у країні.
"З одного боку він показує виборцям, які вважають, що Німеччина та діючий уряд зробили недостатньо для України. Він показує, що ось 655 млн євро і Німеччина лідер серед країн Європи щодо надання допомоги Україні. З іншого боку, він подає сигнал й іншим виборцям, які не підтримують збільшення допомоги Україні і виступають за пришвидшення перемовин", – пояснив Мусієнко.
Крім того, на думку експерта, Шольц міг обговорити із Володимиром Зеленським умови, за яких Україна готова йти на перемовини. Також він прокоментував появу великої кількості матеріалів в іноземних ЗМІ, які стосуються мирних перемовин та поступок України.
"Україна не сама, в нас є партнери, які хочуть почути чіткі межі – на що ми можемо піти, а на що не можемо. І вони буквально вимагають від нас. Вони звертаються через медіа, пишуть статті й це вимоги. Перше – піти на поступки Росії, друге – якщо не йти на поступки, то назвати межі того, як ми це бачимо", – відзначив Мусієнко.
Візит Шольца до Києва: що треба знати
Напередодні канцлер Німеччини Олаф Шольц вперше за понад 2 роки прибув до Києва. Він, зокрема, оголосив про пакет допомоги для України на суму в 650 млн євро.
За інформацією журналістів BILD, однією з причин візиту стало дізнатися у Зеленського, на що готова піти Україна задля закінчення війни.
Тим часом у самій Німеччині опозиція звинуватила Шольца у "нечесній грі" напередодні виборів у зв'язку з його візитом до Києва. За словами депутата Бундестагу Родеріха Кізеветтера, Шольц займається "передвиборчою агітацією за рахунок України".