Хмара під впливом різних факторів прийняла дуже незвичну форму / фото анатолій Андрєєв

Українські полярники зафіксували дивовижне явище, як хмари під впливом атмосфери "перетворилися" на кита, що пірнає в небесні хвилі. Цікаву хмару полярники сфотографували з борту криголама "Ноосфера", коли перебували біля острова Кінг-Джордж.

У Національному антарктичному науковому центрі розповіли, як утворилася ця хмара.

За словами очільника відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Дениса Пішняка, суть у "поведінці" температури повітря та повітря, що піднялося, а потім "уперлося" в стійкий прошарок атмосфери.

Відео дня

Зокрема, науковець звертає увагу, що на задньому плані фото можна побачити овальні сочевицеподібні хмари та їхні фрагменти.

"Вони вказують на стійкий стан атмосфери на рівні їхнього утворення. Нижче ж помітні кілька сіріших купчастих хмар, які вказують на нестійкий прошарок атмосфери знизу. Тобто тут відносно тепле й вологе повітря піднялося від поверхні океану, сформувало низькі хмаринки, а далі з розгону уперлося в стійкий прошарок атмосфери. Під час цього зіткнення найімовірніше й утворилася така незвична хвилеподібна хмара", — розповів Пішняк.

Полярники зняли вражаюче відео у день літнього сонцестояння

Нагадаємо, полярники з української станції "Академік Вернадський" зняли вражаюче відео у день літнього сонцестояння, 21 грудня. Світловий день тривав майже 22 години 25 хвилин - сонце почало сходити о 02:02, а зайшло вже о 00:27. Найкоротший день над островом Галіндез очікується 20 червня, він триватиме майже 3 години 24 хвилини. За словами науковців, в Північній та Південній півкулі пори року йдуть у протифазі. Тобто коли в Україні зима, то в Антарктиці – літо.

Відео демонструє не лише найдовший день, а й швидкість зміни погоди та роботу сонячного трекеру, на якому було закріплено камеру.

Вас також можуть зацікавити новини: