Це явище створюють висококупчасті хмари на заході Сонця / фото - скриншот

Українські науковці, які перебувають в міжострівному морі Скоша, що у південній частині Атлантичного океану, показали незвичайне явище, яке створюють висококупчасті хмари на заході Сонця.

Відео, на якому можна побачити неймовірний захід Сонця, оприлюднив Національний антарктичний науковий центр.

Явище зафільмувала метеорологиня Анжеліка Ганчук з борта українського криголама "Ноосфера". За її словами, таку магію природи створюють висококупчасті хмари (Altocumulus), які нагадують "лусочки" або хвилясті поля, які посилюють враження руху та глибини на заході Сонця. У деяких випадках їхні краї можуть світитися білим чи сріблястим кольорами, створюючи ефект "підсвічування".

"Коли Сонце опускається нижче горизонту, його промені проходять через товстий шар атмосфери. Синє світло розсіюється, і на передній план виходять теплі кольори - червоний, помаранчевий і рожевий. Висококупчасті хмари, які розташовані на висоті 2-7 км, ідеально захоплюють ці відтінки, створюючи багатобарвне "полотно" на небі", - пояснила дослідниця.

За словами науковців, коли сонячне світло "пробивається" через розриви між хмарами, з'являються промені, які нагадують "небесні прожектори".

Окрім того, Altocumulus на заході Сонця можуть бути передвісниками погоди - їхня насиченість і поступове ущільнення вказують на можливе наближення опадів.

Як уточнили у центрі, в середині грудня криголам "Ноосфера" почав четвертий антарктичний сезон та зараз перебуває в морі Скоша. Це міжострівне море, більша частина якого лежить у межах Атлантичного океану, менша - у межах Південного. Наразі "Ноосфера" пройшла 3263 морських миль (близько 6 тис. км) і за кілька днів має дістатися першого антарктичного пункту призначення - польської станції "Арцтовський". Відтак судно рушить до української станції "Академік Вернадський", що на острові Галіндез.

Що з водою у Чорному морі

Як писав УНІАН, стан води біля узбережжя Чорного моря у заповіднику "Тузлівські лимани" на Одещині, куди через агресію РФ викинуло сотні мертвих дельфінів, потроху покращується.

За словами доктора біологічних наук, співробітника нацпарку Івана Русєва, море поступово очищується та прийняло в якийсь момент неймовірний бірюзовий колір. Він оприлюднив фото, на якому можна побачити, як виглядає узбережжя Чорного моря у заповіднику - на кордоні "Тузлівської Амазонії".

Русєв уточнив, що саме там у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну з березня по вересень море викидало велику кількість мертвих дельфінів.

Вас також можуть зацікавити новини: