Що більше псує волосся: хна чи фарба - як обрати безпечний продукт

Басму і хну для фарбування волосся жінки використовують так само активно, як хімічні фарби. Батьківщина цих барвників - Середня Азія і Близький Схід, де люди здавна користуються, приміром, хною для фарбування не тільки волосся, а й тіла, і нігтів. Дізнайтеся, чи варто наслідувати такий приклад і чи можна хною зіпсувати волосся.

Чим корисні басма і хна для волосся

Для того щоб отримати фарбувальний порошок - хну - необхідно подрібнити листя лавсонії, басму - індиго. Таким чином стає зрозуміло, що і басма, і хна для волосся - це абсолютно натуральні барвники без будь-яких домішок.

Перед тим як фарбувати волосся хною, важливо визначити, що ви можете отримати з такої техніки:

Відео дня
  • інший відтінок волосся - від золотистого до каштанового і навіть червоного;
  • зміцнення локонів завдяки природним оліям у складі листя рослини;
  • відновлення структури і блиску волосся;
  • прискорення росту.

Басма для волосся в поєднанні з хною дає більш глибокі темні відтінки - від темно-каштанового до чорного. Тільки лише басмою фарбуватися не варто, інакше волосся набуде неприємного кольору болота. Від такого натурального барвника, як і від хни, здебільшого не буде жодної алергічної реакції. Власниці жирної шкіри голови тільки порадіють - хна і басма надають підсушувальний ефект, завдяки чому призупиняється швидкість роботи сальних залоз.

Чому краще не фарбувати волосся хною і басмою

Крім переваг, у таких барвників є і недоліки, про які також варто знати. Перша причина, чому не можна фарбувати волосся хною або басмою, криється в непередбачуваності результату. Бажано використовувати рослинні барвники тільки на натуральному кольорі волосся, інакше можна отримати несподіваний ефект після хімічної фарби. Так само точно відбувається і в зворотному випадку - якщо поверх хни або басми накласти аміачну фарбу, невідомо, що з цього вийде.

Навіть натуральне волосся не завжди вдається пофарбувати так, як хочеться, - кінцевий результат залежить від початкового кольору, від часу витримки, від пропорцій хни і басми, навіть від температури в приміщенні. Крім того, такий барвник досить важко змити, оскільки подрібнене листя так чи інакше застрягає у волоссі, та характерний запах трав після фарбування подобається не всім.

Що краще - хна для волосся або фарба

Фарба для волосся може бути аміачною чи безаміачною, дорожчого чи дешевшого сегменту. Трихолог Тетяна Мельничук пояснила, чому хна для волосся може бути краще за фарбу.

На її думку, басма і хна не містять окисника, тобто під час фарбування волосся не руйнуються ліпіди, не руйнується внутрішня - білкова, частина волосини. Хна та басма мають свою органічну молекулу кольору, яка застряє в кутикулярному шарі волосини. Ці натуральні засоби не провокують алергічні реакції на поверхні шкіри голови: 

Якщо у людини дуже чутлива шкіра голови, трихологи мотивують пацієнта використовувати натуральні фарби для волосся.

Мельничук впевнена, що у таких людей у разі використання ненатуральних барвників, може виникнути запалення шкіри голови. Хну і басму чутлива шкіра досить нормально переносить.

У таких випадках йде вибір у бік здоров’я шкіри, а не бажаного кольору волосся, оскільки натуральні басма та хна можуть не забарвити волосини у той колір, який забажає жінка. Колір на пачці із засобом може бути один, а після фарбування волосся буде не таким.

Якщо ж говорити про те, чим шкідлива хна для волосся, то варто знати, що басма і хна - це вид трави, яка має дубильні речовини, які трохи підсушують шкіру голови й саме волосся. Саме через це, за словами Мельничук, у людини навіть може з’явитися лупа. При цьому хну та басму можна використовувати тим людям, у яких є себорея або себорейний дерматит жирного типу. 

Тож, підсумовуючи, можна сказати, що тип барвника кожна жінка має обрати для себе самостійно, відштовхуючись від власних особливостей шкіри, волосся, а також враховуючи індивідуальні потреби.

Вас також можуть зацікавити новини: