Вадим Стройкін виступав проти політики Кремля, через що його звинувачували в "участі у терористичній організації" / скріншот Telegram

Російський співак з Уралу та викладач гри на гітарі Вадим Стройкін загинув у Санкт-Петербурзі. Сталося це під час обшуку його квартири у справі про фінансову підтримку ЗСУ. Пропагандисти стверджують, що 59-річний музикант нібито скоїв самогубство та вистрибнув з вікна 10-го поверху.

Як пише російьке видання "Север. Реалії", артиста звинуватили в "участі у терористичній організації". Через це в його квартирі було проведено обшук. Стройкін, за версією жителів країни-агресорки, вийшов на кухню попити води, а за декілька секунд, коли до нього прийшли силовики він випав з вікна.

Не секрет, що в РФ будь-яка підтримка України та ЗСУ вважається "тероризмом" або "екстремізмом". За це обвинуваченим у таких справах загрожує до 20 років обмеження волі. 

Відео дня

Після нападу окупантів на Україну у 2022 році виконавець публікував у своїх соцмережах пости, в яких виступав проти війни. Ба більше, він навіть відкрито критикував путінський режим та самого диктатора, що, як відомо, в Росії, суворо карається. В одному з дописів музикант назвав Путіна "покидьком" через те, що "пішов війною не тільки на братній народ, але й оголосив війну народу власному". Саме це і стало причиною того, що влада РФ вирішила перевірити його на зв'язок із ЗСУ.

До слова, Стройкін родом з міста Снєжинськ. Він закінчив Британську школу журналістики та у 90-х розпочав кар'єру радіоведучого. Тоді він створив авторську програму "Антологія авторської пісні" на "Эхо Москви – Екатеринбург". Після цього артист пробував себе у туристичній діяльності та заснував свою компанію, а потім зайнявся музикою. З 2015 року росіянин був викладачем гри на гітарі та проводив уроки по всьому світу.

Нагадаємо, раніше загинула українська акторка Анастасія Кольвах. Її життя обірвалося внаслідок російського обстрілу Полтави

Вас також можуть зацікавити новини: