Ця людина змусить вас страждати: психолог назвала ознаки токсичних чоловіків

Стосунки - це джерело радості, підтримки та натхнення. Проте інколи людина, яку ви кохаєте, може перетворити ваше життя на кошмар. Токсичні стосунки можуть зруйнувати не лише вашу самооцінку, а й ваше емоційне та фізичне здоров'я. Як зрозуміти, що партнер веде вас у небезпечний емоційний простір, і які ознаки вказують на те, що ваше життя може перетворитися на пекло? Ексклюзивно для УНІАН розповіла психологиня Ірина Шеньє.

Експертка каже, що важливо будувати стосунки поступово, адекватно проаналізувати, як людина до вас ставиться. Не варто "влітати" у стосунки, одразу надто багато часу проводити разом, швидко переходити до інтиму, оскільки в такому разі неможливо "тверезо" поглянути на людину збоку.

"Швидко входити у стосунки можуть жінки, схильні до співзалежності. Для таких жінок поява чоловіка в житті - це свято, і вони починають ігнорувати свої потреби та ознаки того, що чоловік якось не так себе поводить", - зазначила Шеньє.

Відео дня

За її словами, на початковому етапі стосунків можна зрозуміти, що обранець здатен перетворити ваше життя на пекло. Є п'ять ознак, які можуть про це сигналізувати:

  • чоловік співзалежний;
  • він нарцис;
  • емоційно холодний;
  • не зацікавлений у стосунках;
  • несепарований від мами.

"Слід уважно придивлятися до чоловіків, які на перших зустрічах багато чого обіцяють, одразу кажуть, що закохані та заводять тему про спільне життя. Жінкам слід розуміти, що перед ними може бути співзалежний чоловік, який самостійно не може жити. Така особистість постійно вимагатиме уваги, доказів любові, його партнерка не зможе навіть просто кудись піти без нього", - каже психологиня.

Крім того, вона додала, що давати багато обіцянок можуть нарциси. Ці особистості на перших зустрічах дуже приємні, а коли починається зближення, "розвертаються на 180 градусів" і показують свій зовсім інший бік, тобто стають емоційно холодними, незацікавленими та відстороненими.

"Якщо чоловіки проявляють суперзацікавленість, то це можуть бути або співзалежні чоловіки, або нарциси. У такому разі не варто поспішати зі стосунками", - попередила експертка.

Шеньє рекомендує ходити на короткі побачення - на годину чи дві, займатися своїми справами, зустрічатися з подругами і в жодному разі "не забивати" на себе. Якщо дотримуватися такої стратегії, протягом часу можна зрозуміти, чи справді з вами людина, з якою можна будувати стосунки.

Також психологиня каже, що емоційно холодних чоловіків можна розпізнати за тим, що вони можуть розповідати про нещасливе дитинство і холодних батьків. Ці чоловіки спочатку теж "включені" у стосунки, але в них близькість асоціюється з болем, тому що в дитинстві вони досить настраждалися у стосунках із батьками. Коли ці люди з кимось зближуються, то одразу хочуть віддалитися, вони здатні влаштовувати емоційні гойдалки. Тож жінка може відчувати біль, бо не розумітиме, що відбувається - після нормального періоду у стосунках усе буде погано.

"Такі чоловіки скупі на емоції, оскільки в дитинстві пережили скільки болю, що "закрили" їх. Для них емоції стали чимось небезпечним. Такі особистості можуть бути холодними фізичним контактом, любовними словами. Жінці це може принести страждання. Жінки можуть намагатися отримати це від таких людей, але вони їй не зможуть це дати", - додала психологиня.

"Холодні" чоловіки в дитинстві, люблячи батьків, могли зрозуміти, що кохання приносить страждання, бо саме це відчували під час взаємовідносин із кимось із них. Тобто в дитинстві такі чоловіки могли страждати через когось із батьків, можливо, що хтось їх покинув або був об'єктивним.

"Ще в дитячому віці вони могли зробити вибір - не відчувати, не проявляти почуття, щоб таким чином уберегти себе від душевних ран. Вони можуть думати ось так: "Якщо я не закохаюся, то, найімовірніше, мене не змінять, і я не відчуватиму знову того болю". Ці люди намагаються піти на зближення, але не можуть", - уточнила експерт.

Перетворити життя на пекло можуть і чоловіки, незацікавлені у стосунках. Ось як можна виявити такого чоловіка:

  • може розповідати про себе, але не цікавитися життям жінки;
  • "не включається" в потреби партнерки, не підтримує її;
  • не ставить мети на майбутнє;
  • не може довго сформулювати, які саме в нього з партнеркою стосунки;
  • знецінення;
  • сарказм;
  • приниження;
  • проводить із партнеркою мало часу.

Крім того, нестерпне життя можуть зробити чоловіки, які не сепарувалися від мами - тобто постійно перебувають із нею на зв'язку, просять її поради.

"Якщо чоловіку-українцю 25-30 років, а він досі живе з мамою, то в такому разі є питання про його емоційну зрілість", - підсумувала Шеньє.

Вас також можуть зацікавити новини: