Найближчими місяцями досвідчені садівники візьмуться вирощувати власну розсаду на своїх підвіконнях. Ті, хто спробують це вперше, найімовірніше, не знають, що зробити, щоб розсада швидше росла.
Для збагачення ґрунту можна використовувати перегній, компост або гній. Також гарним варіантом, чим прискорити ріст розсади, може бути мінеральне добриво, яке продається в магазині. Однак є й дешевші та доступніші способи.
Як прискорити ріст розсади народними засобами
Існує безліч простих варіантів, чим підгодувати розсаду, щоб вона швидше пішла в ріст. Для цього не потрібно витрачати багато грошей.
Так, можна приготувати цибулевий відвар. Для цього візьміть одну склянку лушпиння і залийте його одним літром окропу. Цю рідину потрібно настоювати два дні, а для поливу - розводьте водою у співвідношенні 1 до 3.
Відходи від яєць і бананів тепер теж можна не викидати, а використовувати з користю.
Шкаралупу одного яйця можна залити літром теплої води. Її треба залишити в темному місці на кілька днів. Враховуйте, що засіб стане каламутним і матиме специфічний запах. Для поливу його потрібно розводити в такому ж співвідношенні, як і цибулевий відвар.
Бананову шкірку також потрібно настоювати кілька днів у літрі води, але розводити засіб не потрібно. Досить процідити і можна одразу поливати.
Якщо розсади у вас багато, то є дешевий спосіб, як прискорити ріст розсади і приготувати одразу маленьке відро підгодівлі.
У п'ятилітровому відрі розведіть 50 грамів дріжджів і одну столову ложку цукру. Залиште на добу і можна поливати рослини під корінь, розвівши добриво у співвідношенні 1 до 5.
Також є ще й розчин із золою. Чверть склянки розведіть у п'ятилітровому відрі і настоюйте добу. Після цього процідіть і поливайте розсаду.
Правила внесення підживлення
Найкраще підживлювати свої рослини в ранковий час похмурих і хмарних днів. Розбавляти добриво обов'язково - внесення концентрату не дасть подвійного ефекту, а лише залишить опіки на кореневій системі.
При цьому занадто часто підгодовувати також не варто. Це замість користі послабить розсаду і знизить урожайність рослини.
Бувають і випадки, коли розсаді не вистачає конкретних елементів. Жовте листя і сухі кінчики можуть свідчити про брак калію, тоді як посвітління нижніх листків - про дефіцит азоту.
Якщо пагони стануть тонкими, а листя набуде фіолетового або блакитного відтінку, то рослині потрібен фосфор.
Важливо пам'ятати, що при будь-якому виборі засобу необхідно знати міру і тоді рослини обов'язково порадують вас урожаєм.
Раніше УНІАН розповідав, що можна сіяти в грудні-січні на розсаду.