Спатифілум - це дуже популярна квітка в будинках українців. Вона більше відома під назвою "жіноче щастя" за її ніжні білі квіти. Хоча в догляді вона невибаглива, іноді буває, що у цієї рослини сохнуть кінчики листя.
- Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин
- Чому у спатифілума сохнуть кінчики листя
- Як оживити засохлий спатифілум
Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин
Зазвичай це може відбуватися з кількох причин. Зокрема, проблема може бути в нестачі вологи в землі та повітрі. Це особливо актуально, коли працює опалення.
Ще однією причиною може бути надлишок сонячного світла або занадто перезволожений ґрунт. У цьому разі починає гнити коріння і, як наслідок, висихає листя.
Неочевидним моментом є нестача поживних речовин у ґрунті. Виходом тут може стати пересадка в інший ґрунт або внесення добрив. Однак, у "жіночого щастя" сохнуть кінчики листя і з інших причин.
Чому у спатифілума сохнуть кінчики листя
Коли сохнуть кінчики листя у спатифілума, це може відбуватися з кількох причин. Так, ця рослина добре себе почуває в півтіні, але прямі сонячні промені можуть обпалити її листя. Для початку перемістіть її в місце, де розсіяне світло або півтінь.
Про нестачу вологи "жіноче щастя" просигналізує швидко - його листя одразу ж зів'яне і пропустити це неможливо. А ось надлишок води - це проблема серйозніша. Не всі знають, як часто треба поливати спатифілум, оскільки це дуже делікатний процес. Тут немає якогось універсального графіка, тільки практичний підхід. Перевіряйте пальцем, коли верхній шар ґрунту підсохне, і тоді можете поливати. У цієї квітки ніжна коренева система, яка схильна до гнилі. Під час поливу воду обов'язково потрібно зливати з блюдця.
Зверніть увагу також на можливих шкідників. Ще одним варіантом є надлишок добрив.
Як оживити засохлий спатифілум
Якщо ж постраждав ваш спатифілум - сохнуть кінчики листя - то варто діяти і змінити ґрунт. Робити це потрібно дуже акуратно. Ґрунт має бути сухим, щоб легко кришився і знімався з тонких і ніжних коренів. Огляньте їх - якщо є сухі або гнилі, то обріжте і обробіть перекисом. Далі помістіть у горщик спеціальний ґрунт для цих рослин і полийте. Помістіть його в місце, де не буває протягів і немає прямого сонячного світла, тільки розсіяне.
Через деякий час можна приготувати для спатифілума домашнє добриво з бананової шкірки. Прокип'ятіть порізану шкірку протягом 15 хвилин. Коли відвар охолоне - можете поливати рослину. Цей варіант підійде, якщо раніше ви не удобрювали квітку. Таке домашнє добриво наситить ґрунт калієм і стимулюватиме цвітіння.
Раніше УНІАН розповідав, чим підживити троянди.