
Весняне сонце знову зігріває Україну, а значить настав час висаджувати розсаду і саджанці дерев.
Вчасно посаджене дерево буде швидко рости і вчасно порадує садівника гарним урожаєм. Сьогодні розглянемо, коли краще садити плодові дерева - восени чи навесні, а також тонкощі процесу.
Коли краще садити дерева
Якщо говорити про те, коли навесні садити дерева, то за місячним календарем це 29 квітня. Обрізанням, формуванням крони й омолодженням варто займатися з 24 по 30 число. Щеплення варто відкласти на 14, 15, а також 21-23 квітня.
На щастя, сприятливий період, коли садити дерева, тягнеться аж до середини травня, а тому попередні заморозки не сильно зіпсували графік посадки.
Щодо того, коли можна садити дерева, варто орієнтуватися більше за погодою. Річ у тім, що ґрунт має прогрітися до 10-20 градусів. Це дасть змогу рослині розвиватися швидкими темпами і достатньо зміцніти, щоб пройти майбутню зиму.
Якщо ви вирішили відкласти посадку дерева до осені, то оптимальним буде вересень або жовтень. Важливо, щоб ґрунт був досить теплим для коренів, і дерева встигли закріпитися перед холодами. Більш точний час вказувати складно, оскільки все залежить від ваших погодних і кліматичних умов.
Грушу і яблуню можна висаджувати навесні або восени, а ось із персиком, черешнею та абрикосом варто поквапитися, адже кісточкові дерева вимагають більше тепла.
До якої температури можна садити дерева, якщо ви все ж таки обрали осінь? Зазвичай нижній оптимальний поріг впирається в +5 градусів. Найголовніше, зробити це до заморозків.
Окремо зупинимося на тому, чи варто садити колоноподібні дерева. У середовищі садівників-любителів це досить новий напрямок. Зараз можна знайти практично будь-яке дерево, яке в міру зростання матиме колоноподібну форму.
Крони таких дерев нагадують циліндр. Від стовбура відходять рівні гілки без великої кількості відгалужень. Такі дерева чудово підходять для саду в умовах маленької ділянки. Збирати плоди з них також набагато простіше.
Наостанок розглянемо, як правильно садити дерева:
- Очищаємо місце під посадку від каменів і бур'янів.
- Перевіряємо кислотність ґрунту. Якщо вона низька, то удобрюємо компостом або перегноєм, а якщо висока - вносимо вапняк.
- Викопуємо ямки вдвічі ширші за діаметр кореневої системи.
- Додаємо в неї добрива і злегка перемішуємо з ґрунтом.
- Ставимо дерево в ямку вертикально і засипаємо коріння землею.
- Поливаємо водою.
Якщо ви робите це в осінній період, варто задуматися над легким утепленням землі над корінням. Використовуйте для цього мульчу, солому або опале листя. Крім того, існують спеціальні ґрунти й укриття з нетканих матеріалів. Вони утримають тепло і вбережуть кореневу систему від морозів.
Раніше ми розповідали, як запобігти гниттю яблук влітку. Виявилося, їх потрібно вчасно обробити одним засобом.