
Квітень і травень - найкращий час, коли сіяти моркву у відкритому ґрунті. Дуже важливо не запізнитися і не поспішити з посадкою, інакше насіння загине в землі. Вибравши вдалу дату, можна не переживати про майбутній урожай.
Ми підкажемо, коли сіяти моркву в 2025 році за погодними умовами і за місячним календарем.
Коли сіяти моркву у відкритий ґрунт
В Україні сіяти овочі на ділянці заведено приблизно з середини весни. Є кілька давніх народних прикмет про те, коли садити моркву:
- якщо зацвіла фіалка;
- якщо цвіте форзиція;
- через 3 тижні після появи квітів мати-й-мачухи.
Однак насамперед варто орієнтуватися на погодні умови. Щоб насіння прижилося, температура повітря не має опускатися нижче 10°. Потрібно дочекатися закінчення нічних заморозків. Таким чином, оптимальний період для посіву моркви - з середини квітня до початку травня.
Обов'язково потрібно враховувати і сорт моркви. Найбільш ранні можна сіяти з початку квітня, а пізні - у другу половину травня.
Коли садити моркву за місячним календарем
Місячний посівний календар підкаже найкращі дати, коли сіяти моркву навесні за місячними фазами. Якщо ви вірите у вплив Місяця на рослини, то рекомендується садити овоч у ці дати:
- у квітні - 1-2, 5, 10-11, 15, 20, 22-24, 28-30 число;
- у травні - 1-3, 11, 16-17, 21-22, 25-26, 29-30 число.
Невдалими для посіву насіння вважаються 13 і 28 квітня, а також 13 і 27 травня.
Як садити моркву - секрети великого врожаю
Визначившись, коли садити моркву навесні, варто також вибрати відповідну ділянку. Найкраще підійде пухкий, добре перекопаний ґрунт із додаванням піску. Найкращими варіантами, після чого садити моркву, вважаються буряк, капуста, помідори, огірки, цибуля і часник. Якщо торік на цих грядках росли петрушка, кріп, кукурудза або квасоля, то краще вибрати іншу ділянку.
Насіння моркви перед посадкою прийнято замочувати на добу. Викопайте грядки глибиною 2 см на відстані 20 см одна від одної. Посійте, закопайте і добре полийте ділянку.
Надалі молоді саджанці потрібно прорідити, інакше коренеплоди через тісноту виростуть дрібними. Роблять це двічі - після появи двох перших листочків і потім ще через місяць.
Раніше ми також називали високоврожайні та найсолодші сорти моркви. Вони відрізняються десертним смаком і цінуються серед дачників.