
Багато дачників в Україні висаджують горох, ця культура вважається однією з найпопулярніших і невибагливих у догляді. Його можна вживати і в свіжому вигляді, і піддавати термічній обробці, щоб потім додавати до страв. Дізнайтеся, коли і як садити горох у відкритий ґрунт у другому місяці весни.
Коли садити горох у відкритий ґрунт - вимоги до погоди і місячний календар
Цю культуру можна висаджувати разом з іншими ранніми овочами - горох сприйнятливий до відносно низьких температур. Мало хто з городників знає, чому не варто чекати тепла. Річ у тім, що якщо запізнитися з посівом і почати робити це за "хорошого плюса", то рослина сфокусується на формуванні цвіту, хоча має спрямовувати сили на зміцнення зеленої маси. У підсумку ви отримаєте слабкі і мляві стручки і дуже мізерний урожай. Тож не потрібно довго роздумувати, коли садити горох в Україні - щойно температура повітря не опускається нижче двох градусів Цельсія, час засівати грядку.
Крім погоди, багато дачників орієнтуються і на фази місяця. Запам'ятайте, коли садити горох за місячним календарем, щоб розраховувати на багатий урожай. Цього року сприятливими днями вважаються дати з 1 по 5 квітня, 11, 12, 19, 29 і 30 число. У жодному разі не варто висаджувати культуру 26 і 27 квітня, у ці дні краще зайнятися чимось іншим.
Як садити горох у відкритий ґрунт
Врахуйте, що для посадки культури краще вибрати вологий і пухкий ґрунт, а глибину занурення насіння в ґрунт розраховувати, виходячи з товщини посадкового матеріалу. Тобто якщо у вас насінина в діаметрі 2 см, то глибина лунки має бути близько 6 см. Залежно від виду культури можна зрозуміти, на якій відстані садити горох. Якщо ви купили карликові екземпляри, то зберігайте дистанцію в 15 см, якщо високі сорти, то 20-25 см, але врахуйте, що їм потрібна підпора.
Горох не буде рости в тіні, на болотистому або сухому ґрунті, тому виберіть добре освітлену ділянку з поживним ґрунтом. Розсипте по грядках перегній, перекопайте землю. Насіння на три дні замочіть - оберніть у марлю і покладіть у миску з питною водою так, щоб воно там не плавало, а злегка намокло. Через зазначений час з'являться паростки, тоді посадковий матеріал можна підсушити і сіяти, зберігаючи відстань - 15 см у міжрядді і 10 см між посадками.
Зверху лунки необхідно відразу засипати землею, але без ентузіазму - не більше трьох сантиметрів ґрунту, інакше культура не зійде. Додатково грядки можна мульчувати торфом - така хитрість стимулює культуру, паростки з'являться через тиждень. Поливати рослину краще в міру необхідності, не допускаючи пересихання землі - без потрібної кількості вологи горох просто не зійде.