
Багато городників вирощують на своїх ділянках моркву - цей овоч не особливо вибагливий, зате його використовують у різних стравах. Його можна їсти у свіжому вигляді, смажити та консервувати. Саме тому важливо знати, як виростити моркву солодкою - що з нею потрібно робити від моменту посадки до збору врожаю.
- Що робити, щоб морква була солодкою - терміни і правила посіву
- Чим полити моркву, щоб вона була солодкою - правила поливу і підживлення
- Коли прибирати моркву, щоб вона була солодкою
Що робити, щоб морква була солодкою - терміни і правила посіву
Коренеплід витривалий до низьких температур, тому немає особливої різниці, коли сіяти моркву навесні - висаджувати культуру в ґрунт можна вже наприкінці квітня, якщо на вулиці 4-5 градусів Цельсія ночами. Зараз весна в Україні тепла, але якщо раптом знову настануть холоди, а вночі заморозки, краще відкласти посів до травня.
Головна проблема насіння коренеплоду - його невміння добре проростати. Вся справа в ефірних оліях у складі, саме вони перешкоджають швидкій схожості. Тож перед тим як сіяти моркву, замочіть насіння у воді близько 50 градусів на добу, два-три рази за 24 години змінюючи воду. Якщо немає можливості чекати, можете просто влити кілька крапель перекису, насіння буде готове до посадки за 30 хвилин.
Просушений посадковий матеріал потрібно розмістити в ґрунті на глибині близько півтора сантиметрів, зберігаючи відстань між рядами в 15-20 см. Залишити необхідний проміжок у 5-7 см між самими рослинами важко, тому що насіння дрібне. Сійте як вийде, потім прорідіть - першого разу, коли побачите 1-2 справжніх листки, другого - коли їх буде 3-4.
Чим полити моркву, щоб вона була солодкою - правила поливу і підживлення
Цей овоч категорично не сприймає великої кількості вологи - якщо переборщити з водою, морква на смак буде водянистою, і швидко почне гнити і псуватися при зберіганні. Поки коренеплоди ростуть у першій половині літа, за посушливої погоди, поливайте 1 раз на 14 днів так, щоб на 1 квадратний метр ішло не більше 7-10 літрів води. За дощового літа коренеплід можна взагалі не поливати.
Щоб морква була солодкою, потрібно використовувати добрива, причому, акуратно. Коренеплід чутливий до вмісту солей у ґрунті, а більшість мінеральних підживлень - це саме солі. Навесні, перед тим як сіяти моркву, внесіть одну столову ложку подвійного суперфосфату з однією столовою ложкою нітрофоски. Така пропорція дана на один квадратний метр, рахуйте потрібну кількість залежно від розміру вашої грядки. Добриво розкидайте рівномірним шаром по ґрунту і розрівняйте граблями.
Якщо висаджуєте коренеплід у дуже щільний і неродючий ґрунт, використовуйте перегній у кількості п'яти-шести кілограмів на кожен квадратний метр. Підживлення потрібно розкидати по грядках і перекопати. Врахуйте, що для моркви допустимий тільки перегній - свіжий гній використовувати не можна, інакше овочі будуть гнити. У саму лунку при посіві можна додати одну жменю золи на кожен погонний метр.
Коли прибирати моркву, щоб вона була солодкою
Приступати до збирання врожаю потрібно до заморозків - морква не належить до тієї культури, якій потрібно, щоб її злегка "прихопив" мороз. Можливо, ви здивуєтеся, але від часу і способу збору також залежить смак коренеплоду. Річ у тім, що цей овоч, поки росте, накопичує цукор, тому збирати його потрібно ввечері. За світловий день у листі збираються корисні речовини, а після заходу сонця переміщуються в коренеплід.
Щоб морква була солодкою на смак, потрібно дістати її із землі саме в темний час доби. Якщо ви збираєтеся відправити овоч на зберігання, то зрізайте бадилля так, щоб залишилися черешки завдовжки приблизно два сантиметри відразу після збору врожаю. Коренеплід потрібно просушити в сухому і затемненому місці, і тільки потім відправляти в засіки.