
Болгарський перець - багатьма улюблений і вельми корисний овоч, який підходить для приготування величезного розмаїття страв. Якщо ви вирішили вирощувати його самостійно, давайте разом розберемося, як зробити так, щоб отримати найкращий урожай. Насамперед, вам потрібно знати, чим підживити перець на кожному етапі його розвитку.
- Чим підживити перець для росту
- Чим підживити перець під час цвітіння
- Чим підживити перець під час плодоношення
Від правильного підживлення залежить ріст, цвітіння і плодоношення, особливо якщо ви вирощуєте овочі у відкритому ґрунті.
Чим підживити перець для росту - натуральні добрива
На початковій стадії, коли саджанці тільки починають набирати силу, особливо ефективні азотні добрива, що сприяють нарощуванню зеленої маси.
Якщо ж ви вибираєте, чим підживити перець для росту народними засобами, то відмінними варіантами будуть:
- Настій коров'яку. Залийте коров'як гарячою водою в пропорції 1:10 і залиште на 3-4 години, потім знову розведіть у пропорції 1:5 і використовуйте для поливу.
- Трав'яний ферментований настій. Візьміть траву (можна використовувати будь-які бур'яни, кульбабу), залийте водою (на 1 відро приблизно 300 - 350 грамів трави), перемішайте і залиште на кілька днів для бродіння.
- Розчин дріжджів. Розмішайте 1-2 столові ложки дріжджів у 10 л води. Отриманий розчин наносьте на ґрунт навколо рослин.
Усі ці добрива добре стимулюють активний розвиток коренів і листя, гарантуючи відмінний урожай. Овочі будуть соковитими і смачними.
Чим підживити перець під час цвітіння
Коли саджанці починають формувати бутони, вони особливо потребують фосфору і калію. Щоб зав'язі були міцними, а цвітіння рясним, можна використовувати суперфосфат або золу як натуральне джерело калію.
Визначаючись, чим підгодувати солодкий перець для зав'язування гарних плодів, не забудьте про добрива на основі калію і мікроелементів. Особливо важливо не перестаратися з азотом у цей момент, щоб сили рослини йшли не тільки на ріст листя, а й на формування зав'язей.
Чим підживити перець під час плодоношення
На етапі дозрівання врожаю підійдуть комплексні мінеральні добрива з акцентом на калій і магній. Не менш ефективними будуть народні засоби, наприклад, деревна зола або настій бананової шкірки, які допомагають плодам наливатися соковитістю і солодкістю.
В умовах відкритого ґрунту рослини частіше піддаються стресу, тому особливо важливими є регулярні підживлення органікою і мікроелементами. Раз на 10-14 днів рекомендується чергувати мінеральні та натуральні добрива для підтримки балансу живлення.
Є кілька варіантів, чим підживити болгарський перець, але запам'ятайте, що на різних етапах йому потрібні різні елементи - спочатку азот для росту, потім фосфор і калій для цвітіння і плодоношення.
Використовуйте перевірені добрива і народні рецепти, щоб ваш перець був міцним, здоровим і радував рясним урожаєм.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, чим поливати огірки, щоб не гірчили.