
Саме озимий часник у квітні-травні нарощує зелену масу і формує головку, тому йому потрібен високий вміст азоту в ґрунті. Для ярого часнику не можна використовувати такі активні добрива, як дріжджі або аміак, тому що так рано навесні культура не готова набирати масу. Дізнайтеся, яке найкраще добриво для часнику наприкінці весни.
Корисна порада: після внесення будь-якого підживлення зі списку, рослину бажано полити чистою водою - так активні речовини краще вберуться.
- Чим підживити часник для нарощування зеленої маси
- Найкраще підживлення часнику для збільшення головки
- Чим навесні підгодувати часник від пожовтіння листя
- Чим підживити часник для прискорення росту
Чим підживити часник для нарощування зеленої маси
Найперше весняне підживлення, яке обов'язково потрібно внести під часник, готується з додаванням аміачної селітри. Усього 10-15 грамів засобу розбавляють у відрі води і поливають часник під корінь, коли в нього з'являться 3-4 справжніх листочки. Витрата - два-три літри розчину на кожен квадратний метр грядки. Крім аміачної селітри, можна використовувати настій коров'яку, який розводиться в пропорції 1:10 або пташиний послід у пропорції 1:20.
Найкраще підживлення часнику для збільшення головки
Багато городників вважають, що найкраще добриво для часнику навесні, яке допоможе рослині сформувати велику і здорову головку, - це зола. Розчин на основі такого компонента можна готувати, якщо ви прихильник натуральних підживлень. Потрібно розвести склянку золи у відрі води і полити рослину під корінь. Непогано показують себе і комплексні добрива, наприклад, нітрофоска, та й потрібно його небагато - дві столові ложки на відро води.
Чим навесні підгодувати часник від пожовтіння листя
Перевірений і ефективний народний засіб, яким користуються досвідчені дачники, - настій із цибулевого лушпиння. Таке підживлення для часнику навесні захистить рослину від пожовтіння листя і грибкових захворювань. Вам потрібно взяти дві жмені лушпиння, залити їх двома літрами окропу і залишити на 24 години. Добриво, що вийшло, розбавити водою у співвідношенні 1:2 і поливати часник під корінь. Лушпиння забезпечує часник потрібними йому мікроелементами і запобігає пожовтінню листя.
З тією ж метою можна використовувати аміак, тобто, нашатирний спирт. На відро води потрібно влити дві столові ложки й отриманим розчином відразу поливати рослину під корінь. Аміак насичує рослину азотом, який легко засвоюється, і допомагає культурі розвиватися навіть за нестачі живлення.
Чим підживити часник для прискорення росту
Є велика різниця між нарощуванням зеленої маси і прискоренням росту. У першому випадку рослина збільшує кількість листочків, а в другому відбувається стимуляція всіх процесів - не тільки листя, а й коріння, і головки.
Щоб прискорити дозрівання часнику, його можна підживити дріжджами. У відрі теплої води потрібно розвести 10 грамів дріжджів і одну столову ложку цукру. Дріжджі краще брати саме сухі. Розчин перемішати, настояти дві-три години, полити рослину під корінь. Таке підживлення не тільки простимулює рослину, а й зміцнить її.