Українські фільми 2023-2024 років / колаж УНІАН, кадри з фільмів

Українці завжди порушують у кіно теми, які нас найбільше хвилюють. Українські фільми зворушують до глибини душі, адже розповідають про найпотаємніші речі.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну військова тема стала центральною в кінематографі. Наші фільми про війну показують по всьому світу і завойовують престижні нагороди. Вони прославляють стійкість українських воїнів і силу духу українців.

Найкращі українські фільми 2022-2024 років про війну

Ми назвали найкращі українські фільми про війну, випущені за час повномасштабної війни. У нашій добірці згадані стрічки різних жанрів, але всі вони гідні перегляду.

Відео дня

20 днів у Маріуполі

Перераховуючи військові українські фільми, неможливо проігнорувати "20 днів у Маріуполі" - першу українську стрічку, яка отримала престижну премію "Оскар". Документалку створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолітка та продюсерка Василина Степаненко, які пережили початок російської окупації Маріуполя.

Протягом 20 днів вони були свідками бомбардувань мирних районів міста російськими військами та виживання маріупольців у вкрай складних умовах. Стрічка містить зняті журналістами документальні кадри, які доводять воєнні злочини армії РФ.

Буча

Цей український фільм 2024 року заснований на реальних подіях. Стрічка розповідає історію Костянтина Гудаускаса - громадянина Казахстану, який у 2019 році переїхав до України та оселився в Бучі. Там він і зустрів повномасштабну війну.

Завдяки казахстанському паспорту, який росіяни вважали дружнім, Костянтин міг заїжджати на окуповані території та вивозити людей у безпечні місця. Таким чином він врятував від загибелі 203 особи. У фільмі використано реальні записи розмов із російськими військовими, які Костянтин таємно записував на диктофон.

Залишайся онлайн

Сюжет розповідає про київську волонтерку Катю, яка хоче передати ноутбук військовим ТРО. Під час чистки пристрою вона отримує дзвінок від 8-річного хлопчика, котрий телефонує своєму батькові - власнику ноутбука. Як виявилося, батьки хлопчика зникли і не виходять на зв'язок, і Катя хоче йому допомогти.

Конотопська відьма

Цей український фільм не має нічого спільного з повістю Григорія Квітки-Основ'яненка, а є хоррором у декораціях російсько-української війни. Творці картини втілили мрію мільйонів українців про помсту окупантам.

За сюжетом відьма, яка покохала звичайного чоловіка, вирішила відмовитися від своїх сил і жити простим життям. Однак коли її коханий гине від російського удару, її переповнює гнів і бажання помсти. Відьма пробуджує свою потойбічну силу, щоб спрямувати її на ворогів.

Ми, наші улюбленці та війна

Документальний фільм блогера Антона Птушкіна розповідає, як українці піклуються про улюбленців під час повномасштабної війни. У картині показано як трагічні випадки, на кшталт загибелі тварин у притулку Бородянки, так і історії чудесних порятунків звірів із зон бойових дій.

Порцелянова війна

Це кіно про трьох професійних художників, які стали захисниками на передовій. Уперше в житті інструментом їхньої роботи став автомат, а не пензель. Навіть серед жахів війни герої знаходять красу і діляться нею з іншими. Незвичайний візуальний стиль картини з оживленням порцелянових виробів подарує глядачеві естетичну насолоду.

Вас також можуть зацікавити новини: