Кадр з анімаційного фільму "Володарі часу" / фото Arthouse Traffic

З 13 лютого 2025 року в український прокат виходить справжня перлина анімації – "Володарі часу" (Time Masters) від знаменитого режисера Рене Лалу, яка поєднує сюрреалістичні візії, глибокий сенс і стиль легендарного Жана Жиро (Мьобіуса). Цей фільм вражає своїм унікальним світом, несподіваними сюжетними поворотами та візуальною експресією, яка й досі захоплює глядачів.

УНІАН разом з кінокомпанією "Артхаус Трафік", яка покаже "Володарів часу" в рамках своєї "Зимової ретро програми 2025", зібрали п'ять цікавих фактів про цю незвичайну анімацію, які допоможуть поглянути на цей культовий мультфільм під новим кутом.

Про що фільм

Капітан зорельота отримує сигнал лиха з далекої планети. Він дізнається, що в біді опинився син його друга. Маленький хлопчик лишився сам на цій дикій планеті, й тепер блукає нею, досліджуючи природу й ховаючись від небезпек. Капітан вирішує негайно рушити на порятунок дитини, але на борту його космічного корабля є пасажири, яким ця ідея не подобається.

Відео дня

Історія стала "Найкращим дитячим фільмом" на Fantafestival у 1982 році та отримала номінацію на премію "Сатурн" від Академія наукової фантастики, фентезі та горору в 1983-му.

Режисер фільму Рене Лалу

Рене Лалу – французький аніматор, режисер і сценарист, відомий своїми унікальними фантастичними мультфільмами, що поєднують глибокий філософський зміст і неповторну візуальну стилістику.

Кадр з анімаційного фільму "Володарі часу" / фото Arthouse Traffic

Серед інших його робіт – "Дика планета" (1973), створена у співпраці з художником Роланом Топором, та "Ґандагар" (1988).

Лалу наавчався живопису, працював у рекламі, а потім – у психіатричній лікарні, де почав займатися ляльковою анімацією разом із пацієнтами. Творчість режисера вирізняється неспішним, медитативним ритмом, глибокими темами та стилем, що досі впливає на світову анімацію. 

Візуальний стиль від Жана Жиро

Жан Жиро, більш відомий під псевдонімом Мьобіус, – один із найвпливовіших художників-фантастів XX століття, чий унікальний стиль змінив обличчя наукової фантастики та коміксів. Він створював деталізовані світи з химерними пейзажами та глибоким символізмом, що поєднує сюрреалізм із футуристичною естетикою.

Кадр з анімаційного фільму "Володарі часу" / фото Arthouse Traffic

Жиро став відомим завдяки серії коміксів про ковбоя Блуберрі, але справжню світову славу йому принесли фантастичні роботи під псевдонімом Мьобіус, зокрема, співпраця з режисерами Алехандро Ходоровським ("Дюна"), Рідлі Скоттом ("Чужий"), Джеймсом Кемероном ("Безодня") та Рене Лалу ("Володарі часу"). 

Створення стрічки

"Володарі часу" знімалися майже два з половиною роки. Спочатку – чотири місяці препродакшену у Парижі, потім два роки на кіностудії Pannónia у Будапешті.

Для створення шедевру аніматори вручну намалювали понад 70 тисяч кадрів. Фільм знімався целулоїдною мультиплікацією, з якою ні Лалу, ні Мьобіус до цього не були знайомі, попри її популярність в ті часи. 

Кадр з анімаційного фільму "Володарі часу" / фото Arthouse Traffic

Першоджерело 

Мультфільм було знято за оригінальним твором "Пасинок Пердиди" (1958) французького письменника-фантаста П'єра Пейро, більш відомого під псевдонімом Стефан Вуль. Проте сюжет дещо відрізняється від книги.

Кадр з анімаційного фільму "Володарі часу" / фото Arthouse Traffic

До речі, спочатку проєкт задумувався як серіал за творами Вуля і кожну серії мав знімати окремий художник з журналу коміксів Métal Hurlant.

Наразі оцінка фільму на IMDb становить 7,3 з 10 балів, тоді як на Rotten Tomatoes він отримав 100% схвалення від критиків та 82% від глядачів. 

Вас також можуть зацікавити новини: