Церковне свято сьогодні, 21 вересня / depositphotos.com

21 вересня за новим церковним календарем згадують апостола від 70-ти Кодрата, а також єпископа Іпатія і пресвітера Андрія. У народі день прозвали Кіндрат та Іпат. Розповідаємо про традиції та прикмети 21 вересня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем.

21 вересня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Відео дня

21 вересня за новим церковним календарем (4 жовтня за старим) - день пам'яті апостола від 70-ти Кодрата Афінського, єпископа Іпатія і пресвітера Андрія.

Кодрат народився в I столітті в Греції і був учнем перших дванадцяти апостолів. Вони ж висвятили його в сан єпископа Афінського, а Ісус Христос обрав Кодрата апостолом від 70-ти. 126 року апостол Кодрат написав апологію на захист християнства, яку представив імператору Адріану. Імператор прочитав її і був настільки вражений, що видав указ, згідно з яким не могли нікого засудити без наявності доказів. Потім Кодрат проповідував в Афінах і Магнезії, йому вдалося багатьох еллінів навернути в християнство, за це ж він ледь не загинув. Його закидали камінням, але він вижив. Тоді його кинули в темницю, де Кодрат Афінський помер.

***

Єпископ міста Ефеса Іпатій і пресвітер Андрій жили у VIII столітті. Вони навчалися в одному монастирі, після навчання Іпатій прийняв чернецтво, а Андрій став священиком.

Це були часи правління імператора Лева Ісаврянина, коли переслідували шанувальників ікон. Іпатій та Андрій стали на їхній захист, і тоді імператор викликав їх на диспут. Єпископ і пресвітер були переконливі, і щоб вони відмовилися від переконань, їх кинули до в'язниці. Це не зломило волю святих, і їх стратили.

Церковне свято 21 вересня за старим стилем

Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем - що можна і не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці, день пам'яті ікони Софії - премудрості Божої (Київської) та Почаївської ікони Божої Матері.

Про що говорять прикмети на 21 вересня

21 вересня - прикмети сьогоднішнього дня / Pixabay

За прикметами дня орієнтуються, якими будуть погода, зима і врожай наступного року:

  • червоний світанок або захід сонця - до дощової погоди та вітру;
  • вранці іній на траві - буде негода;
  • стоїть ясна погода - осінь буде теплою;
  • багато павутини на деревах - до тепла.
  • листя рано опало - зима буде ранньою;
  • багато шишок - наступного року буде врожай ярих, гороху й огірків.

У народі 21 вересня - свято Кіндрат та Іпат. За звичаями цього дня слід добре попрацювати, зокрема на городі та присадибній ділянці.

Що не можна робити 21 вересня

21 вересня, як і в інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, виступає проти наклепів і осуду, а також заздрощів, жадібності, помсти та відчаю. Не слід відмовляти тим, хто просить про допомогу.

Народні прикмети дня суворо забороняють лінуватися - з дому піде достаток. Не варто робити великі покупки - все, придбане на Кіндрата, виявиться недовговічним, і не можна давати гроші в борг і самим залазити в борги: повертати гроші буде особливо важко. Також за народними прикметами цього дня не слід надягати чуже взуття - можна "забрати" на себе чужі хвороби і проблеми. 

Що можна робити 21 вересня

У молитвах до святих цього дня просять зцілення від хвороб, здоров'я і сил. Як уже говорили, на Кіндрата слід добре попрацювати, наприклад, зробити прибирання в домі та у дворі - вважається, що вся праця обов'язково винагородиться і обернеться достатком і благополуччям.

21 вересня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Андрій, Валентин, Іван, Василь, Олексій, Петро, Володимир.

За старим стилем іменини святкують Георгій, Іван.

Раніше ми публікували церковний календар на вересень 2024 з датами за старим і за новим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: